Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: تمامی پروژه های این سازمان بطور متوسط طی دو سال و نیم به پایان می رسند.

سید عطاالله صدر ظهر امروز در بازدید از بندر چند منظور چمخاله شهرستان لنگرود اظهارداشت: این پروژه عظیم که برای استان، شهرستان و مردم بسیار ارزش اقتصادی دارد در صورت نبود موانع و همینطور سرعت عمل در کار مسئولان و مقامات محلی تا دو سال آینده به یک نقطه عملیاتی مطلوبی خواهد رسید.

وی اعلام کرد: با توجه به مصوبه دولت، تصمیم اتخاذ شد تا این بندر به عنوان یک بندر تجاری، باری، مسافربری و گردشگری توسعه پیدا کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: بر این اساس سازمان ضمن انجام مطالعات و تهیه طرح، زمین هایی را با هدف گسترش بندر تملک کرده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه با رفع برخی مشکلات اداری بر اساس نقشه و جدول زمان بندی از منابع داخلی سازمان بنادر آغاز می شود، افزود: محوطه سازی بخشی از این پروژه عظیم تا پایان سال جاری به انجام خواهد رسید.

صدر همچنین ظرفیت این بندر را یک میلیون تن اعلام کرد و اظهارداشت: با رونق بیشتر به کار و فعالیت این ظرفیت ارتقا پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تعداد پست اسکله های بندر چند منظوره  لنگرود نیز با توجه به بازار کار و میزان رونق اقتصادی افزایش پیدا می کند.

مدیر عامل سازمان بنادر یادآورشد: اعتبار این پروژه عظیم از منابع عمومی دولت تامین نشده است بلکه این سازمان از محل درآمدهای خود توانسته این کار را انجام دهد که در فاز نخست افزون بر 15 میلیارد تومان سرمایه گذاری مقدماتی انجام می شود. منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان