Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام احمد مروی در مراسم سالروز رحلت رسول اکرم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) که در مصلی رشت سخن می گفت ، افزود : عقل حجت باطنی انسان است و انسان باید بداند که چرا خداوند او را خلق کرده است و در کجا قرار دارد و به کجا خواهد رفت.

وی، یکی از اسامی خداوند را حکیم نامید و گفت: به این دلیل به خداوند حکیم گفته می شود که هیچ کاری را بدون دلیل و حکمت انجام نمی دهد.

معاون ارتباطات حوزه ای دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه انسان برای ملاقات با خداوند خلق شده است، افزود: انسان تا زمانی که نسبت به خدا معرفت پیدا نکند بنده واقعی او نخواهد شد.

به گفته وی، هر اندازه معرفت و شناخت انسان به خدا بیشتر شود، به همان میزان بندگی و عبودیت او بهبود و افزایش می یابد.

*فلسفه خلقت عبودیت و بندگی خدا است

 مروی فلسفه خلقت را عبودیت و بندگی خدا دانست و گفت: فلسفه خلقت گام گذاشتن در مسیر بندگی و به طرف خدا شتافتن است.

وی انسان را مسافر این دنیا نامید و اذعان کرد: انسان به این دنیا نیامده است تا بماند و مدتی زندگی کند و سپس نابود شود.

این مسئول،مرگ را گذرگاهی از عالم فانی به عالم جاودان دانست و تصریح کرد: مرگ گذرگاه عبور از عالم فانی و دنیای گذرا به عالم ماندگار است.

*ناتوانی عقل انسان سبب ضرورت وجود پیامبران است

وی عقل انسان را ناتوان از برآورده کردن تمام نیازها دانست و گفت: عقل انسان توانایی درک نیازهای دنیوی و به ویژه اخروی را ندارد و اینگونه نیاز او به پیامبر مشخص می شود.

مروی اضافه کرد: انسان در عالم ظلمانی و بدون حضور پیامبران و امامان دچار انحراف و دوری از مسیر سعادت می شود.

وی با بیان اینکه انبیا مانند خورشیدی برای هدایت انسان هستند، اظهار کرد: پیامبران خطرهای پیش رو در مسیر سعادت را به انسان ها نشان می دهند.

*تمام شهرت ها، مسئولیت ها و ثروت های دنیا برای امتحان الهی است

معاون ارتباطات حوزه ای دفتر مقام معظم رهبری، ائمه اطهار (ع) را چراغ راه انسان ها نامید و بیان کرد: تمام این عالم بستر امتحان بشر بوده و شهرت ها، مسئولیت ها و ثروت ها برای امتحان الهی است.

وی با اشاره به زندگی حضرت محمد (ص) و دوران رسالت ایشان، خاطرنشان کرد: در دوران رسالت سخت ترین فشارها به پیامبر (ص) وارد شد و ایشان این فشارها را برای هدایت انسان تحمل کردند.

مروی با بیان اینکه رسول خدا (ص) برای هدایت انسان به مسیر سعادت از تمام توان خود استفاده کرد، افزود: باید به آموزه های پیامبر گرامی اسلام در طول زندگی عمل کنیم.

وی اذعان کرد: به آنچه واجب است باید عمل کرده و به آنچه حرام است نباید عمل کنیم.

*توجه به حق الناس توصیه همیشگی پیامبر (ص) بود

این مسئول، هدف رسول اکرم (ص) را هدایت بشر عنوان کرد و یادآور شد: یکی از توصیه های همیشگی حضرت محمد (ص) موضوع حق الناس بود.

وی با تصریح بر اینکه خداوند از حق الناس نمی گذرد، خاطرنشان کرد: خداوند در روز قیامت درباره موضوع حق الناس از همه خواهد پرسید.

به گفته مروی، رسول اکرم (ص) در آخرین روزهای عمر خود به موضوع حق الناس تاکید ویژه ای داشتند.

منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان