Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با اعلام اینکه کشور هم اکنون در حوزه تجهیزات پزشکی در وضعیت بحرانی قرار دارد٬ گفت: دولت باید با اتخاذ تدابیر هوشمندانه از واردات اقلام ضروری از سوی دلال ها جلوگیری و خود این کار را در دست گیرد

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،با تاکید بر افزایش چندین برابری قیمت تجهیزات پزشکی، تصریح کرد: هم اکنون حدود ۳۰ درصد از تجهیزات پزشکی در داخل تولید و حدود ۷۰ درصد از کشور های خارجی وارد می شود٬ بنابراین از آنجایی که تجهیزات پزشکی به طور مستقیم با جان افراد سر وکار دارد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هم اکنون بیمارستان ها به علت افزایش نرخ تورم و افزایش قیمت تجهیزات پزشکی با مشکلات زیادی روبه رو شده اند، گفت: باید شرکت های سازنده تجهیزات کشور تولیدات خود را افزایش داده و تولید محصولات با کیفیت را در دستور کار خود قرار دهند تا دیگر نیازی به واردات تجهیزات بی کیفیت به بازار داخلی کشور نباشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه کشور هم اکنون در حوزه تجهیزات پزشکی در وضعیت بحرانی قرار دارد٬ تصریح کرد: دولت باید با اتخاذ تدابیر هوشمندانه از واردات اقلام ضروری از سوی دلال ها جلوگیری و خود این کار را در دست گیرد.

قربانی ریشه مشکلات بیمارستان ها در خرید تجهیزات و داروها را بی ثباتی حوزه ارز خواند و گفت: تا زمانی که وضعیت بازار ارز ثبات پیدا نکند شرکت های وارداتی حاضر به واردات و فروش داروها نیستند.

وی بر لزوم افزایش کنترل بر میزان واردات تجهیزات پزشکی تأکید کرد و افزود: متأسفانه بخش عمده ای از واردات این تجهیزات به صورت غیرقانونی و غیرکارشناسی وارد می شود٬ از این رو سازمان های متولی به ویژه وزارت بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی باید تلاش خود در کنترل واردات این محصولات دوچندان کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ شورای اسلامی، با بیان اینکه شکوفایی در حوزه تولید داخل و کاهش واردات تنها با برنامه ریزی و اختصاص اعتبارات مناسب محقق می شود٬ یاد آور شد: مسئولان اجرایی باید بیش از پیش در حوزه حمایت از تولید داخل تلاش کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان