Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

کیلانیان : سرپرست معاونت توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از رشد 16 درصدی ارزش صادرات غیرنفتی ‏از استان در 9 ماهه سال جاری خبر داد‏.

منوچهر صدفی افزود: صادرات کالاهای غیرنفتی استان در 9 ماهه امسال به ارزش 370 میلیون و 861 هزار دلار بوده که در مقایسه با سال قبل 16 درصد رشد داشته است.

وی اظهارداشت: وزن صادرات انجام گرفته از ابتدای امسال تا پایان آذرماه نیز افزون بر 708 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 39 درصدی برخوردار بوده است.

سرپرست معاونت توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: عمده محصولات صادر شده در مدت زمان مزبور شامل محصولات معدنی، نساجی، پلاستیکی، فلزی و غذایی بوده که اغلب به کشورهای حوزه قفقاز، آسیای میانه، هند، چین، روسیه، کانادا، عراق و افغانستان، ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی و افریقایی صادرشده است.

صدفی بیان داشت: همچنین در 9 ماهه امسال 158 فقره کارت بازرگانی در استان صادر شده و 375 فقره کارت دیگر نیز تمدید شده است.

وی در ادامه از عضویت 101 نفر در بانک اطلاعات صادرکنندگان استان در سال جاری خبرداد و گفت:  برگزاری 17 نمایشگاه تخصصی در استان در زمینه مبلمان، لوازم خانگی، ماشین آلات، صنایع ساختمانی و غیره از جمله دیگر اقدامات این معاونت در 9 ماهه امسال در گیلان بوده است.

منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان