Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح شکست خورده خروج دام از جنگل از دستور کار دولت خارج شده و امور به مردم واگذار می شود.

اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی دستگاه های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تبریک میلاد حضرت علی (ع) اظهار کرد: امسال با توجه به نامگذاری حماسه سیاسی و اقتصادی، امور مختلف به ویژه اشتغال و تولید در کار گروه ستاد وزارت کار دسته بندی شده است.

وی به حضور مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان اشاره کرد و افزود: 100 مورد از مسایل مختلف استان ارزیابی شده که پیگیری می شود.

وزیر کار مهم ترین بخش را نظام ارجاع و پزشک خانواده خواند و تصریح کرد: گیلان به هفت استان پایلوت دیگر کشور ملحق شده است و مسئولان باید این امر را پیگیری کنند.

وی توجه به مسئله کارخانه چوکا و شرکت های وابسته به آن در اشتغالزایی استان را تأثیرگذار دانست و اذعان کرد: کارخانه چوکا باید به تولید 100 درصدی برسد.

عباسی، از موافقت طرح توسعه شرکت کاسپین دارو در شهر صنعتی رشت خبر داد و یادآور شد: این شرکت با ظرفیت 100 نفر اشتغالزایی و 40 میلیارد تومان اعتبار توسعه می یابد.

وی خواستار تغییر کاربری فرش گیلان شد و افزود: این اقدام از ضروریات است که معتقدم باید هر چه سریعتر اجرایی شود.

* 20 میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی و خدمات درمانی گیلان پرداخت می شود

وزیر کار، درباره بدهی و معوقات 10 میلیارد تومان نهادهای بیمه ای گیلان تصریح کرد: مبلغ 10 میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی و 10 میلیارد تومان بدهی بیمه سلامت و خدماتی گیلان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه تعاونی ها فرصت بسیار خوبی برای اشتغالزایی هستند، افزود: افزایش اعتبار برای تعاونی ها به ویژه تعاونی های تولیدی برای اشتغالزایی در نظر گرفته شده است.

عباسی به آسیب طرح خروج دام از جنگل به منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح موجب سودجویی برخی از افراد شده و دولت این طرح شکست خورده را رد کرده است و امور به مردم واگذار می شود.

گفتنی است اسدالله عباسی در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در هفت استان کشور اظهار کرد: طرح پزشک خانواده در گیلان اجرایی می شود.

وی افزود: در این طرح هر خانواده یک پزشک مستقل دارد و این طرح جزو برنامه های توسعه پنجم کشور است.

وزیر کار، از پرداخت بدهی و معوقات تأمین اجتماعی گیلان خبر داد و اذعان کرد: کارخانه چوکا در گیلان باید تقویت شود و به سوددهی برسد.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) و بانک توسعه تعاون در کشور تصریح کرد: افزایش اعتبارات مذکور برای اشتغالزایی کشور تاثیرگذار است.

امام جمعه رشت نیز در این دیدار بر ضرورت برطرف شدن مشکلات چایکاران و کشاورزان تاکید کرد.

آیت الله زین العابدین قربانی گفت: احیای صنعت گیلان در کنار کشاورزی می تواند در اشتغالزایی استان تأثیرگذار باشد.

وی حضور یک وزیر گیلانی در دولت را از افتخارات دانست و اذعان کرد: از تمام توان و قابلیت های استان و کشور باید برای شکوفاتر شدن و پیشرفت کشور و استان استفاده شود.

عباسی امروز در سفر یک روزه خود به گیلان از داروسازی کاسپین شهر صنعتی رشت و کارخانه چوکای تالش بازدید می کند.

امضای تفاهمنامه مشترک همکاری بین استاندار گیلان و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای برطرف شدن مشکلات زیرمجموعه های این وزارتخانه در استان از دیگر برنامه های سفر عباسی به گیلان است.

تمام معاونان وزارتخانه مذکور عباسی را در این سفر همراهی می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان