Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی سومین کارگروه تخصصی مدیران گمرک مناطق آزاد کشوردراین منطقه برگزار شد.

ساماندهی و یکسان سازی رویه های گمرکی در همه مناطق، بررسی ایجاد انگیزه ها و مشوق های صادراتی به تولیدکنندگان محدوده هر منطقه، واکاوی نحوه اعمال معافیت حاصل از ارزش افزوده و سهمیه کالای تجاری مناطق آزاد از جمله مواردی بود که دراین کارگروه مورد بحث واقع گردید.

همچنین تبصره 2 ماده 24 قانون امور گمرکی و نحوه عملکرد آن در مناطق، قواعد گمرکی در قانون مناطق آزاد و سرزمین اصلی، چگونگی اعمال معافیت حاصل از ارزش افزوده در مناطق آزاد نیز در این نشست مورد بررسی مدیران گمرک مناطق آزاد هفت گانه قرار گرفت.

در این کارگروه، مدیران گمرک و ترانزیت مناطق آزاد، مدیران و کارشناسان معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حضور داشتند.

گفتنی است این نشست دو روزه 4 و 5 خرداد ماه جاری در منطقه آزاد انزلی درحال برگزاری است که بازدید از پروژه های عمرانی،زیرساختی و توانمندیهای تولیدی، صنعتی و بازرگانی این منطقه ، یکسان سازی روند اجرای قانون نحوه اداره مناطق آزاد در همه مناطق، تبادل نظر و بهره گیری از تجربیات یکدیگر، مقایسه تطبیقی الگوی پایدار جذب سرمایه گذار و مذاکره در خصوص معرفی سرمایه گذاران به مناطق دارای مزیت بیشتر، مهمترین دلایل تشکیل شورای معاونین اقتصادی و سرمایه گذاری مناطق آزاد کشور از دیگر برنامه های این نشست می باشد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان