Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : نیمی از جمعیت جهان را «زنان» تشکیل می دهند. به همین شکل، دختران و زنان جوان نیز تقریبا نصف تعداد جوانان دنیا را به خود اختصاص می دهند. در طول تاریخ، همیشه زنان همگام با مردان، از نشیب و فرازهای فراوان زندگی عبور کرده و مسئولیت های مثبت و منفی زیادی را برعهده داشته اند.

موفقیت برای همه

راه کسب موفقیت برای همه باز بوده و آن کس که تلاش بیشتری داشته باشد، بدان خواهد رسید. برای دستیابی به این آرزوی بزرگ، لازم است زنان به سختی کوشش کنند. همان گونه که مردان نیز باید سعی خستگی ناپذیری از خود، نشان دهند. زندگی، زن و مرد، جوان و پیر نمی شناسد و هر کس، تعیین کننده سرنوشت و آینده خویش می باشد.

E-12اشتباهات برخی از بانوان جوان

اگر خانمی ادعاهایی را مطرح کند و بگوید: «من یک زن هستم و فردی ضعیف می باشم.» و «چگونه می توان انتظار داشت یک زن، فلان کار سخت و دشوار را انجام دهد؟» و...

این تصور را برای دیگران بوجود می آورد که زنان تمایل چندانی به کار و فعالیت واقعی ندارند و فقط می خواهند با مظلوم نمایی، استفاده از چهره و نشان دادن زیبایی های بدن خویش و طرفندهای دیگر، به اهداف مورد نظرشان برسند.

جدیت زنان در کار و تلاش

برای خنثی نمودن چنین دیدگاههایی، زنان باید برای رسیدن به رشد و پیشرفت، با جدیت به تحصیل، کار و حرفه خود ادامه دهند و به دنبال داشتن شخصیت مستقلی باشند.

دختران جوانی که تمام وقت خود را به خیابانگردی، انتخاب نوع لباس، پرسه زدن در بازار و فروشگاه ها، تغییر آرایش، پیروی از مدهای عجیب و غریب و... هدر می دهند تا بدین وسیله شوهر پولداری بیابند که در سایه او بدون زحمت و تلاش، به خوشگذرانی بپردازند، سرانجام خوبی نخواهند داشت.

پرداختن به مسایل بیهوده

متاسفانه امروزه وقت گرانبهای گروههای زیادی از دختران جوان، صرف چنین مسائل بیهوده ای می شود و آن ها را درمعرض طمع چشمان ناپاک گرگ های انسان نما قرار می دهد و مشکلاتی برایشان پدید می آورد که به هیچ وجه قابل جبران نیست .

آینده درخشان

رشد و پیشرفت شخصی هر فرد، بستگی به سعی و تلاش او دارد. اما موضوع مهم این است که شما به چه صورتی می توانید به اهداف والاتر و آینده درخشان تری دست پیدا کنید. فردی که با جدیت و دقت فراوان، به مطالعه زندگی و جامعه می پردازد، به سرعت رشد می کند و به پیش می رود. بحث رشد و پیشرفت شما بانوان، از مباحث بسیار با اهمیت دنیای امروز است.

بهترین خصلت یک زن زیبا

بدین خاطر پس از پایان یافتن مرحله ای از تحصیلات، اشتغال به کار یا ازدواج، متوقف نشوید. فردی باشید که به پیشرفت شخصیت و مطالعه خود اهمیت می دهد و همواره در جستجوی پدیده ای نوین و امکانات جدید است. این ویژگی، بهترین خصلت یک زن زیبا است.

زنان واقعا جذاب، کسانی هستند که برای رشد و پیشرفت خود، همواره می کوشند و از هیچ مانعی نمی ترسند. زیبایی حقیقی، از آن مردان و زنانی است که پر نشاط  و سرزنده  همواره سعی دارند تا سرحد امکان، رشد و نمو کنند.

پذیرش مسئولیت

نکته دیگری را که باید با زنانی که علاقمندند توانایی ها و نیروهای نهفته خود را به طور مؤثر به کار گیرند، در میان گذاشت، این است که شما باید نسبت به کار خود، نگرشی کاملا حرفه ای داشته باشید. وظایف خویش را به طور کامل و داوطلبانه پذیرا شوید، نه از روی ناچاری یا اجبار.

به دنبال این نباشید که تنها، کاری را که از شما انتظار می رود، انجام دهید. باید بتوانید به خوبی یک مرد و حتی خیلی بهتر از او، کار کنید. بدین خاطر لازم است به طور فعال، در کار و پیشه ی خود پیشرفت کنید و مسئولیت های مربوطه را نیز تقبل نمایید.

علت عدم پیشرفت زنان

بسیاری از زنان جوان، کارشان را تنها به عنوان مکانی برای سرگرمی تا زمان  ازدواج، می شناسند و پس از آن، احساس مسئولیت کمتری از آنان دیده می شود یا به طور کامل شغل خود را رها می کنند. این امر، موجب عدم پیشرفت جدی زنان خواهد شد.

موانع پیشرفت زنان

البته باید پذیرفت زنان، برخی اوقات، در کار خود، با موانعی هم روبرو هستند که حل بخش های بسیاری از آن ها، به دست خودشان است. آنان می توانند ضمن رعایت مسایل مذهبی، با حقوق قانونی خود نیز آشنا شوند و حتما نیز باید چنین کاری صورت گیرد، تا امنیت شخصی و شغلی این بخش عظیم جامعه، تضمین شود.

مراقبت از خود

مشکلی که امروزه بر سر راه زنان و دختران جوان وجود دارد این است که بسیاری از مؤسسات و شرکت ها، مشاغل فردی و بعضی از صاحبان مغازه ها، از آنان به عنوان ابزار درآمد و جلب مشتری، بهره برداری می کنند. دختران جوان باید در این مواقع، بسیار هوشیار بود و ازافتادن در دام برخی انسان های پلید ــ  که در همه جا حضور دارند ــ به شدت پرهیز نمایند.

رعایت قوانین اسلامی

تنها راه نجات از این ورطه هولناک، کناره گیری  از روابط  آزاد زنان و مردان می باشد که متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است. دختران جوان، با دیدن فیلم های ماهواره ای و مطالب القا شده از سوی آن ها، مورد سوء استفاده مردان جوان، میان سال و پیر ـــ در شکل های مختلف ـــ قرار گرفته و ضربات روحی و روانی شدیدی بر آنان وارد می گردد.

اسلام و حفاظت از زن

دین مقدس اسلام، حد و مرز خاصی برای روابط زن و مرد، نوع پوشش و آرایش و حتی نحوه سخن گفتن، مشخص کرده است که برای حفاظت از روح، جسم و شخصیت انسان ها ــ بخصوص خانم ها که در معرض آسیب های جدی و طولانی مدت هستند ــ اطاعت و پیروی از آن ها لازم است. بنابراین مهمترین ابزارهای حفاظتی برای زنان، رعایت حجاب و عدم خودنمایی و دلبری می باشند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : مشایی مذهبی

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان