Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: تقویت بازارهای محلی می تواند به کنترل قیمت ها کمک زیادی کند بنابراین مسئولان باید به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

کیهان هاشم نیا ظهر دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازرا استان با اشاره به اهمیت بازارهای محلی افزود: ضرورت دارد به این بازارهای که بصورت هفتگی و به طور منظم از دیروزباز تاکنون در شهرهای بزرگ و کوچک استان و حتی روستاهای مهم برپا می شود توجهی بیشتری شود چرا که ظرفیت بسیار مناسبی برای تامین برخی نیازهای مردم دارد.

وی ادامه داد: تقویت این بازارها همچنین نقش موثری در حمایت از مشاغل خانگی خواهد داشت چراکه بسیاری از روستائیان و فروشندگان این بازارها کالای تولیدی خود را که بیشتر کشاورزی است، عرضه می کنند.

استاندار گیلان تاکید کرد: بازارهای هفتگی در کنار اهمیتی که برای تقویت اقتصاد خانوارهای کم درآمد دارد یکی از جاذبه های گردشگری بی نظیر استان نیز محسوب می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه این بازارها در شهرهای دیگر استان از رونق خوبی برخوردار است ضرورت دارد این بازارها با همکاری شهرداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت، مجامع امور صنفی و دستگاه های ذیربط  در رشت نیز احیا و شکوفا شود.

هاشم نیا گفت: برپایی بازارهای هفتگی در رشت به ساماندهی دست فروشان و کاهش سد معبرها نیز کمک می کند.

وی همچنین بر تقویت نظارت ها دربازار تاکید کرد و افزود: با توجه به در پیش بودن تابستان و ورود گردشگران به استان و همزمانی آن با ماه مبارک رمضان باید ذخیره سازی کالاها و نظارت بر بازار بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان در ادامه مسئله انتخابات را مهم دانست و بیان داشت: حضور پرشور و شعور مردم در انتخابات بر اقتدار، استحکام و صلابت نظام با توجه به توطئه های دشمن خواهد افزود.

وی ضمن تاکید بر حفظ همدلی بین مسئولان و مردم و حضور در بین اقشار مختلف جامعه تصریح کرد: فراهم سازی زمینه ارتباط با مردم و اقشار جامعه می تواند نقش مشارکت انتخاباتی و مردمی را معنای حقیقی ببخشد./ منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان