Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : فرارو در 5 خرداد 92 به نقل از سایت الف نوشت: "یکی از پدیده های انتخاباتی در ایران وجود چهره های سیاسی است که به دلیل دور اندیشی خاصی که دارند تخم مرغ هایشان را تقسیم کرده و به تناسب درون تعدادی از سبدهای موجود قرار می دهند. در عرف سیاسی به این افراد «چند نبش» می گویند.

این پدیده که بیشتر به دلیل نبود احزاب شناسنامه دار قوی و پایدار در کشور و همچنین تحولات سریع و پیاپی عرصه سیاسی است به این صورت اتفاق می افتد که فرد برای اینکه در فردای انتخابات جزو شکست خوردگان نباشد و چیزی از دست ندهد، با تعدادی و یا همه ستادهای تبلیغاتی کاندیداهای موجود همکاری می کند تا در صورت پیروزی هر کدام از کاندیداها خود را در سپاه پیروز ببیند و از نعمات ظفرمندان بهره ای داشته باشد.

یکی از این افراد آقای نماینده اصولگرا است که انصافاً در این زمینه خاص موردی نادر و کمیاب است. آقای نماینده که در انتخابات مجلس نهم به هر دو جریان جبهه متحد و پایداری نزدیک بود در آن انتخابات از معدود گزینه هایی بود که چند گروه و جریان ذینفع در جبهه متحد بر روی وی بر سر حضور در لیست اتفاق نظر داشتند. وی که در آن ایام تازه چندماهی بود که از خدمت در دولت احمدی نژاد فارغ شده بود در آن انتخابات گزینه مورد حمایت آقایان قالیباف، رضایی، لاریجانی و جمعیت رهپویان قرار گرفت.

اما این نماینده محترم در انتخابات اخیر رکورد جدیدی را از خود برجای گذاشت. از باب ارتباط با دکتر زاکانی در زمان تصدی بسیج دانشجویی به وی ارادت داشت و حتی در ستاد انتخاباتی وی هم در جلسات مشورتی شرکت می کرد، با محسن رضایی و دوستان موتلفه هم در ارتباط است و از طرفی دیگر در ستاد ائتلاف سه گانه برای آقایان قالیباف، حداد و ولایتی به وظایف انقلابی خود می پردازد.

اما این همه ماجرا نیست؛ اگر از کاندیدای انصراف داده انتخابات که از خویشان وی بود بگذریم، از حضور وی در ستاد سعید جلیلی دیگر نمی توانیم عبور کنیم. به همه اینها تاسیس و هدایت یکی از ستاد های جلیلی را هم بیفزایید. البته این فعال سیاسی کمتر با خبرنگاران گفت وگو می کند و هیچ علاقه هم به اعلام موضع صریح علیه هیچ جریانی را ندارد. البته فتنه مستثنی است. علیه فتنه حرف می زند. هرچند اگر آن هم لگد به مرده زدن نبود شاید جور دیگر رفتار می کرد. رسانه ای هم دارد که این روزها با قلم یک اهل پایداری سابق برای قالیباف می نویسد."

                                                            ****

به نظر می رسد این اتفاق نادری نباشد که این روزها فقط در تهران اتفاق افتاده باشد بلکه در گیلان هم به صورت وسیع تری در حال اجرا است !

در گیلان عده معدودی با عناوین خلق الساعه مختلف که خود را وارث مطلق انقلاب می داند در دو جبهه انتخاباتی یا بیشتر ، صف آرائی و نیروهای خود را در میان ستاد ها تقسیم نموده است .

جالب تر اینکه یک خانواده از همین گروه با عاقبت اندیشی زیرکانه در دو ستاد دکتر ولایتی و دکتر جلیلی در تلاش هستند تا در صورت انتخاب یکی از این دو به ریاست جمهوری از خان نعمت بی نصیب نباشند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان