Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفاظت زیست گیلان گفت: پسآب ها و پسماندها مهمترین معضلات زیست محیطی استان به شمار می روند.

امیر عبدوس امروز در جمع خبرنگاران استان با تبریک هفته محیط زیست گفت: محیط زیست مربوط به یک سازمان و یا یک هفته نیست بلکه یک دغدغه عمومی است و در همه بخش های اجتماع تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: گیلان با مساحتی به طول 1 میلیون و 500 هزار هکتار و بیش از 2 میلیون نفر جمعیت از متراکم ترین استان های کشور محسوب می شود و محدودیت زمین از چالش های زیست محیطی این استان است.

وی با بیان اینکه پسآب ها و پسماندها از مهمترین معضلات زیست محیطی گیلان محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: علاوه بر جمعیت زیاد این استان نسبت به مساحت آن، گیلان یکی از استانهای پر گردشگر کشور است و این امر حجم زباله را در استان دوچندان می کند.

وی از مردم و مسافرین خواست نسبت به مدیریت زباله های خود در طبیعت حساس باشند و آنها را هرگز در طبیعت زیبای استان رها نکنند.

امیر عبدوس در خصوص عدم وجود سطل زباله در طبیعت استان اظهار کرد: باید این فرهنگ را در بین مردم نهادینه کنیم که زباله های خود را همراه خود از طبیعت خارج کنند، زیرا امکان نصب سطل زباله در همه طبیعت ایران امکان پذیر نیست و لزومی هم ندارد بلکه باید زباله را در جای مناسب برسانیم و اجرای این امر وظیفه تک تک افراد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران می توانند در نهادینه کردن این فرهنگ بسیار موثر باشند و انتظار می رود بیش از این در این خصوص اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل حفاظت زیست گیلان در خصوص اقدامات این اداره کل در سال گذشته به منظور حفاظت از محیط زیست گیلان با اشاره به پایش بیش از 1428 مورد واحدهای صنعتی اظهار کرد: پس از بررسی و پایش از این واحدها به 470 واحد صنعتی اخطار داده شد و 37 مورد از این واحدها به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: سال گذشته 21 واحد آلاینده صنعتی در استان پلمپ شد.

وی با بیان اینکه از 16شهرک صنعتی گیلان 7 شهر صنعتی دارای سیستم تصفیه فاضلاب هستند، تصریح کرد: لازم است برای راه اندازی سیستم فاضلاب در بقیه شهرک های صنعتی اقدامات سریعتری انجام شود. / منبع : ایسنا

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان