Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شهر رشت گفت: پیشنهاد می شود منتخبان شورای اسلامی شهر رشت دارایی های خود را اعلام کنند.

فرهاد شوقی امروز در جمع آذری زبان های مقیم رشت با اشاره به ضرورت تحقق حماسه سیاسی، اظهار کرد: انتخابات مظهر همبستگی ملت است.

وی با اشاره به برنامه های خود برای شورای اسلامی شهر رشت، افزود: با یک تیم قوی و متخصص وارد انتخابات شده ام و در شش محور برنامه فرهنگی، ورزشی، عمرانی، اقتصادی، رفاهی و خدماتی و زیست محیطی سندهای پیشنهادی توسعه کلانشهر رشت تهیه شده است.

کاندیدای انتخابات شورای شهر رشت با تأکید بر برنامه محوری در شورا گفت: صحن شورا باید محل رفت و آمد متخصصان و دانشگاهیان به عنوان مشاوران توسعه شهر بوده و باید تلاش کرد از تمام ظرفیت ها برای توسعه شهری استفاده کنیم.

*دارایی منتخبان شورا اعلام شود

شوقی به دستگیری شش عضو شورای سوم شهر رشت اشاره کرد و گفت: این اعضا فرصت خدمت به مردم را قدر ندانستند و به امانت مردم خیانت کردند.

وی تصریح کرد: بنده در صورت انتخاب از طرف مردم برای شورا دارایی خود را از طریق رسانه ها اعلام می کنم و پیشنهاد دارم دارایی منتخبان شورا اعلام شود.

این کاندیدا، با اشاره به پیشوند کلانشهری رشت، گفت: تلاش زیادی در راستای عمران شهر رشت کشیده شده اما کافی نبوده است و امروز روی کاغذها می خوانیم کلانشهر رشت در حالی که رشت با معیارهای توسعه یک کلانشهر فاصله زیادی دارد.

*احیای رودخانه های زر جوب و گوهر رود رشت رویا نیست

شوقی با بیان اینکه زرجوب و گوهررود شریان های حیاتی شهر رشت هستند، گفت: احیای این دو رودخانه رویا نیست.

وی، نجات زرجوب و گوهررود به عنوان شریان های حیاتی شهر رشت، ساماندهی فاضلاب شهری و پسماندها، توسعه روش های نوین مدیریت پسماند و توسعه نظام مند فضای سبز را از برنامه های زیست محیطی خود اعلام کرد.

کاندیدای منتخب ائتلاف اصولگرایان رشت، با بیان اینکه شهرداری باید از نهادی صرفاً خدماتی به نهادی فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود، اذعان کرد: نگاه شهروندان باید در این راستا تغییر کند.

وی تصریح کرد: با تقویت فضاهای مساجد مردم می توانند با توأم کردن مبانی دینی مذهبی با حقوق و تکالیف شهروندی، شهری که مظهر تمدن نوین اسلامی است را پدیدار ساخته و برای دیگران الگو کنند.

*ایجاد سرای محله ضرورت دارد

شوقی با تصریح بر اینکه در گذشته هر محله نامی داشت که برگرفته از افراد معروف ساکن در آن محل یا برگرفته از موضوعیتی خاص بود، خاطرنشان کرد: نام بسیاری از محله های تاریخی رشت مانند پیرسرا، ساغری سازان، چله خانه، استادسرا و ... از گذشته های دور آشنای بسیاری از شهروندان بوده است.

وی اضافه کرد: در دهه های اخیر با رشد همه جانبه شهر، کارشناسان نگران موضوعی به نام هویت شهر شدند که با گسترش محدوده های شهری با چالشی جدی مواجه شده بود.

این مسئول، تصریح کرد: تفکیک شهر به واحدهای کوچک یا همان محله و توسعه امر محله محوری می تواند به احیای فرهنگ محله ای کمک کند.

کارشناس عمرانی فرمانداری رشت گفت: هدف از راه اندازی سرای محله مشارکت شهروندان در امور مربوط به خود و در نهایت واگذاری تصمیم گیری های محله به خود آنهاست.

وی متذکر شد: سرای محله با حضور نخبگان کلانشهر رشت و عضویت جوانان با هدف ارتقای سطح مشارکت شهروندان و به ویژه جوانان ایجاد می شود.

*شرکت تعاونی عمران رشت تشکیل شود

شوقی با تأکید بر ضرورت تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران کلانشهر رشت با مشارکت مردم، اظهار کرد: گام گذاشتن در راستای تحقق اداره مردمی شهر از طریق سازماندهی فعالیت های داوطلبانه و مشارکتی به ویژه در حوزه جوانان به منظور کمک به اداره بهتر امور شهر ضروری است.

وی افزود: شهروندان با آورده کم به عنوان سهام می توانند در سرمایه و سود طرح های عمرانی، خدماتی و رفاهی رشت مشارکت کنند.

این کاندیدای شورای شهر رشت، بهبود وضعیت امور شهری از طریق ایجاد روحیه مشارکت در شهروندان و ترغیب آنها به فعالیت های مشارکتی و داوطلبانه را مهم دانست./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان