Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

اف بر بصیرت شما…/آقای یامین پور! سونامی جلیلی چه شد؟ /آغاز امحاء گسترده اسناد جریان انحرافی/رایزنی علی لاریجانی با حسن روحانی

  اف بر بصیرت شما…

 امید محسنی در وبلاگ خود نوشت؛

 خواهش می کنم این مطلب را با نگاه حق و باطل نخوانید. خودم با زبان خودم دارم می گویم که نه کسی را حق دانستم و نه کسی را باطل. یعنی هرگز نگفتم ما حقیم و اصلاح طلبان باطل! چرا باید چنین چیزی بگویم؟ اشاره من به مختار و حوادث تاریخی، فقط از جهت عبرت گرفتن است. ضمنا نقدی است بر رفتار سیاسی اصولگراها، نه اصلاح طلبان

 این روزها دوست دارم سریال مختارنامه را دوباره ببینم. مخصوصا آن قسمتهایی که بصیرت آدمها را در معرض آزمایش قرار می دهد. حیف که خیلی از ماها اهل عبرت گرفتن نیستیم. به وقت شعار، اهل ادعاییم اما زمان عمل، عقل و تدبیرمان را تعطیل می کنیم.

در روزهای گذشته بارها با کسانی هم کلام  شدم که برایم از حجت و تکلیف شرعی می گفتند. حرف زدن با این جماعت واقعا سخت بود. حرف من این بود که فهم و درک و تفسیرتان از حجت و تکلیف اشتباه است. ما هم می گوییم حجت، ولی کدام حجت؟ کدام تکلیف؟ کدام بصیرت؟ بصیرتی که فقط تا نوک بینی صاحب بصیرت را به او نشان می دهد؟ بصیرتی که دنیای پر پیچ و خم سیاست را نمی فهمد؟ بصیرتی که خودش را در تار و پود تحجر و تعصب زندانی می کند؟ بصیرتی که نتیجه اش پیروزی رقیب می شود؟

حجتی که در لایه های تنگ و تاریک محافل حزبی و جناحی بدست آید و مصالح عالی نظام و انقلاب را تشخیص ندهد حجت نیست، حتی اگر برایش دلیل شرعی بتراشند. تکلیفی که نتواند مصلحت حزبی را فدای مصلحت ملی کند، تکلیف شرعی نیست.

 حجت شرعی برای کسی که ادعای ولایتمداری دارد، در هر کاری از جمله انتخابات، ناظر به دفاع از انقلاب و ولایت است. یعنی خروجی همه تصمیم ها باید به آن هدف اصلی برسد. پس این چه حجت شرعی بود که عملا به ضرر گفتمان انقلاب تمام شد؟! وقتی همه نظرسنجی ها، رای پایین نامزد اصلح شما را نشان می داد؛ آیا اصرار بر ماندن، تکلیف و حجت شرعی بود؟ آیا تکلیفتان همین بود که با حجت شرعی و رای پاکتان کسانی را سر کار بیاورید که چهار سال بلکه هشت سال تمام منتظر این لحظه بودند؟

بله مشکل ما تفهیم همین حرف بدیهی به آن دوستان بود. به هرحال وضعیت امروز ما نتیجه بصیرت، حجت و تکلیف شرعی همین آدمهاست. آدم هایی مثل رسایی و روانبخش و جلالی و آقاتهرانی و سقای بی ریا و حسینیان و پناهیان و کوچک زاده و نقدی و رامین و … اینها را که می بینم یاد جماعتی می افتم که خون به دل مولایمان علی کردند. سالهاست که این آدم ها، با فهم نادرست خود از سیاست و جامعه، بدترین و سنگین ترین هزینه ها را به نظام و انقلاب و رهبری تحمیل کرده اند.

آخر به کدام ویژگی ممتاز این آدم ها دلخوش باشیم وقتی الفبای سیاست را نمی دانند. کاش لااقل نشانه ای از فهم و درک سیاسیشان را می دیدیم و امیدوار می شدیم. اما وقتی نهایت فهم سیاسیشان این است که چفیه نامزدها را نشانه پیروزی گفتمانشان می دانند؛ دیگر چه توقعی از آنها داشته باشیم؟! علی رغم همه اینها، من خوشحالم. خوشحالم از اینکه حجت و تکلیفشان بی اعتبار شده و حنایشان بی رنگ. خوشحالم از اینکه جایگاه واقعیشان را در جامعه فهمیدند، اگر چه با هزینه های زیاد.

البته این آدمها اعتماد به نفسشان بالاست. مطمئنا کم کم طلبکار می شوند و مسئولیت اصلی شکست را متوجه همه میدانند جز خودشان! ولی خورشید حقیقت همیشه پشت ابر نمی ماند. بالاخره هستند کسانی که جرات کنند و بصیرت کاذب اینها را به چالش بکشند. هستند کسانی که شهامت استیضاح آنها را داشته باشند. هستند کسانی که از آنها بپرسند چرا جامعه را به چنین وضعیتی رساندید؟ چرا این همه هزینه را به نظام و انقلاب تحمیل کردید؟ چرا به همه برچسب زدید و دایره خودی ها را تنگ و تنگ تر کردید؟ چرا نتیجه بصیرت شما، بازگشت دوباره خاتمی و هاشمی شد؟ چرا نتیجه فهم شما، پیروزی کسانی شد که چهار سال تمام به آنها فحش می دادید؟ آخر این چه بصیرت و چه حجتی بود که هاشمی رد صلاحیت شده را دوباره به قدرت بازگرداندید؟ اف بر بصیرت شما…

من به اصلاح طلبان تبریک می گویم. آنها لااقل چهار تا آدم فهمیده ی باسواد دارند که بنشینند و شرایط را بسنجند و براساس واقعیات تصمیم بگیرند. ولی ما دلمان را به چه کسی خوش کنیم؟ به زاکانی که با یک درصد رای نداشته اش، برای هاشمی رجز می خواند و دم از اشتراک گفتمانی می زند و هر روز با این و آن ائتلاف می کند؟ به پناهیانی که هنوز اصلحش را نشناخته و اظهارنظر صریحش را خصوصی می داند؟ به حداد عادلی که با دو درصد رایش، کنار می رود و منتش را بر سر جریان اصولگرایی می گذارد ولی حاضر نیست اسم کسی را ببرد؟ به ولایتی که شعار دولت اخلاقی سر می دهد و  زیر تعهد اخلاقیش می زند؟ به آقای یزدی که ولایتی را بعد از آن همه سوتی در مناظره، اصلح می داند؟! به سعید جلیلی که دنبال گفتمان انقلاب است و انقلاب را ذبح می کند؟ به آقای مصباح که نتیجه تصمیمات سیاسی ایشان را در سال های اخیر یکی بعد از دیگری دیده ایم؟ به چه کسی؟

به خدا قسم اینها باید پاسخگو باشند. اینهایی که با دست خودشان شکست اصولگراها را رقم زدند. اینهایی که از نظرسنجی ها و آرای خودشان خبر داشتند، اما گفتند نظرسنجی ملاک نیست. اینهایی که می گفتند انتخابات برای ما طریقیت ندارد و فقط موضوعیت دارد. اینهایی که موج روزهای آخر را دیدند، اما باز هم کنار نرفتند! اینهایی که با لجاجت و خیانت خود بازی برده را به باخت تبدیل کردند. این کارشان جز خیانت چه اسم دیگری دارد؟

آقایان! بزرگان! بزرگواران! جسارتم را ببخشید. من کوچکتر از آنی هستم که بخواهم و بتوانم از شما انتقاد کنم. اما به من حق بدهید که دیگر به شما و بصیرت و حجت شما اعتماد و اعتقادی نداشته باشم. چند سالی هست که فهمیده ام این مملکت فقط یک صاحب دارد و اگر او نبود، شماها یک روزه بساط حکومت را جمع می کردید. حالا می فهمم که رهبرم چه می کشد. حالا حس می کنم که علی از دست دوستان نادانش چه کشید. حالا تاثیر مشاوره های غلط را می فهمم. حالا معنی تنهایی مختار را می فهمم، آن لحظه ای که از پسر مالک خواست برگردد، اما او برنگشت و برای خودش حجت شرعی تراشید! حالا حس و حال مختار را در برابر سلیمان و رفاعه درک می کنم.

19e5b878016e0e92c1724e9888de759bاتفاقا سلیمان و رفاعه هم مثل شماها از تکلیف و حجت شرعی دم می زدند. آنها هم می گفتند که ما مکلف به انجام تکلیفیم نه نتیجه. اما نفهمیدند که تکلیف را باید در زمان و مکانش فهمید. اگر می فهمیدند، مُسلم در کوچه های کوفه تنها نمی ماند. اگر می فهمیدند، بعدا نیازی به خودکشی دست جمعی نبود.

مساله اینجاست که این قبیل آدم ها هرگز ضرورت زمانه و تکلیف درستشان را متوجه نمی شوند. چه فایده که اول به حجت شرعیشان عمل می کنند و بعدا پشیمان می شوند؟ مگر دعوای مختار و سلیمان؛ مختار و رفاعه همین نبود؟ فرق مختار با سلیمان این بود که سلیمان به نتیجه کاری نداشت، فقط می خواست کشته شود، اما مختار به نتیجه هم اعتقاد داشت. حالا خودتان قضاوت کنید، حجت شرعی کدامشان به حقیقت نزدیکتر بود؟ کدامشان باعث خوشحالی اهل بیت شدند؟ سلیمان صردی که مصلحت را نسنجید و به حجت شرعیش عمل کرد یا مختاری که مصلحت را هم در نظر گرفت؟

خدا خیر دنیا و آخرت را به داوود میرباقری عطا کند که چه زیبا و هنرمندانه این صحنه های عبرت آموز تاریخی را جلوی چشمانمان آورد. بروید یکبار دیگر مختارنامه را ببینید که انصافا یک دوره درس تدبیر و سیاست است. شماها ده بار ببینید. اصلا هر شب ببینید، شاید کمی عبرت بگیرید. آدم بعد از قرن ها، غربت و مظلومیت مختار را می فهمد، وقتی خون دل می خورد و فریاد می زند که من هزار زخم در سیاست خوردم، شما حتی یک زخم هم نخوردید! و یا آنجا که به خاطر مصلحت، حکم برائت موقت شمر و شریح را صادر می کند، ولی از سوی اطرافیانش به سازش و وادادگی متهم می شود. انگار داستان همین امروز ماست.

شما را به خدا قسم، بروید و با خدایتان خلوت کنید و ببینید مشکلتان کجاست؟ چه کردید؟ چرا با ندانم کاری هایتان به انقلاب و اصولگرایی ضربه زدید؟ چرا عقل و تدبیر و مصلحت را قربانی کردید و آنرا مغایر با حجت شرعی دانستید؟ چرا به نظرسنجی ها توجهی نکردید؟ مگر می شود آدم چشمانش را بر واقعیات ببندد و از اطرافش بی خبر باشد؟ مگر مصلحت بد است؟ مگر درک شرایط جامعه و توجه به مصالح نظام، حجت نیست؟ مگر اتخاذ تصمیم درست ولو مخالف نظر شخصی، تکلیف نیست؟ این توقع زیادی است از شما نخبه ها که مصلحت و حساسیت اوضاع را بسنجید و در نظر بگیرید؟ یعنی حجت شرعی و تکلیفتان این بود که مملکت را دودستی به نیروی هاشمی، تحویل بدهید؟ پس چرا این همه ادعای بصیرت دارید؟

من به حامیان عادی جلیلی و ولایتی کاری ندارم، مخاطبم دقیقا کسانی هستند که از نظرسنجی ها خبر داشتند، اما به روی خودشان نیاوردند و تصمیم درست و سرنوشت ساز را نگرفتند. از محسن رضایی انتظاری نداشتیم، ولایتی هم که عهد و پیمانش را نشان داده بود، اما جلیلی چرا؟ سعید جلیلی معنی نظرسنجی ها را نمی دانست؟ مگر شعار و ادعایش دفاع از گفتمان انقلاب و مقاومت نبود؟ چرا بخاطر حفظ همان گفتمان کنار نرفت؟ این چه دلیلی جز قدرت طلبی و خیانت دارد؟ این آدمها و مشاوران و بزرگانشان باید پاسخی قانع کننده برای رفتار خود پیدا کنند، وگرنه فردای قیامت بخاطر هزینه هایی که به نظام و رهبری وارد کردند، شرمنده می شوند.

خدایا تو شاهد باش که من اینها را با خون دل و اشک دیده نوشتم و از همین حالا، خودم را برای انواع و اقسام تهمت ها آماده کرده ام. تحریمی هایی که تا دیروز مدعی تقلب و انتخابات از پیش تعیین شده بودند، امروز به ریش ما می خندند و ما را ناامید می خوانند. خودی های بابصیرت هم لابد لحنم را توهین آمیز می دانند و تکفیرم می کنند. اما اینها را مینویسم تا بعضی ها خودشان را به فراموشی نزنند و فردا از ما طلبکار نشوند، هرچند همین الان هم طلبکار شده اند!

البته من از نتیجه انتخابات به هیچ وجه ناراحت نیستم. اینها گلایه از انتخاب مردم نیست. ما اهل جرزنی نیستیم. ما به رای مردم احترام می گذاریم. امام بزرگوار ما فرمود: «اکثریت هرچه گفتند، آرائشان معتبر است ولو به ضرر خودشان باشد» اتفاقا از این جهت، مظلومیت نظام و رهبری، بعد از چهار سال دروغ و تهمت ضدانقلاب، ثابت شد و همه فهمیدند که نظام اسلامی به رای و انتخاب مردم خیانت نمی کند.

پس قصد من از این مطلب، فقط گلایه از ندانم کاری مدعیان بابصیرتی است که ادعاهای بزرگی دارند اما جامعه را نمی شناسند و درک درستی از سیاست ندارند. قادر نیستند در لحظات حساس، تصمیم درست و مقتضی را بگیرند. حاضر نیستند بخاطر مصلحت بالاتر از منفعت شخصی و جناحیشان بگذرند. سیاست را صفر و صد می کنند. آدمها را سیاه و سفید می بینند. بیش از اندازه گرفتار تصمیمات محفلی خودشان هستند و علی رغم همه ادعاهایی که درباره ولایتمداری و انقلابی گری دارند، بدترین و بزرگترین ضربه ها را به نظام و رهبری می زنند و رگ غیرتشان هم نمی زند.

آقای یامین پور! سونامی جلیلی چه شد؟

اما در این میان یک سوال می ماند که بهتر است به تعبیر امام(ره) این متحجرین احمق به آن توجه کنند؛«سونامی گزینه مقاومت چه شد و «ظرفیت» جریان اصولگرایی را چه کسانی به هدر دادند و کدام تفکر کشور را به مرحله ای رساند که مردم از ترس کاندیدای پایداری رای متفاوتی را به صندوق بریزند؟»

«فردا» : چندی پیش بزرگی در جمعی از جوانان نخبه اصولگرا که درس فلسفه نزد او می خوانند بیان جالبی را به زبان آورد. او گفت: « در تاریخ اسلام متحجر زیاد بوده است اما در دوره فعلی این جماعت «متحجر منافق» الحق نوبر اند!»

مصداق عینی این بیان را در منطق خوارج مآبانه وحید یامین پور می توان به عینه مشاهده کرد. او در مطلبی که در صفحه شخصی خود نوشته و ارگان سایبری تحجر آن را با آب و تاب نشر داده است برای فرار از پرسش های منطقی بدنه اصولگرایان که روانه فرقه پایداری و لیدر آن شده است. به بافتن مطالبی پرداخته است که اوج فاجعه حاکم شدن این تفکر در هشت سال گذشته و چرایی انتخاب امروز مردم را عیان می کند .

او نوشته است:«اما چرا تقلب گفتمانی برخی اصولگرایان با مفهوم بی مبنای «صالح مقبول» چنین شکستی خورد؟ حتی عموم مردم می دانستند که با آمدن هاشمی یا نماینده ی او به انتخابات، رأی «معیشتی» و خاکستری مردم به سمت او خواهد رفت. آیا فهمیدن این مسأله کار سختی بود... . ما از رای دادنمان به جلیلی پشیمان نیستیم. دست کم گفتمان اصیل انقلاب نماینده ی درخوری داشت. نماینده ای که برساخته ای رسانه ای نبود. ما دربرابر معیارهای روشن رهبری، تقلب گفتمانی نکردیم تا با تعبیر بی مبنای صالح مقبول، همه چیزمان بر باد نرود.»

در این نوشته جدای آنکه حاوی پای فشردن بر شبه شرعیات متحجرانه پیشین است ، شامل فحاشی و تهمت به قالیباف نیز هست که هم بارها به آنها پاسخ مقتضی داده شده است وهم تجربه نشان داده تحجر و دگماتیسم گوشی برای شنیدن آن ندارد و اساسا سرنگونی اصولگرایان از همین تفکر و همین بی اخلاقی ها آغاز شد تا جایی که حضرات اصولگرا از ترس فحاشی فرقه پایداری جرات حمایت از قالیباف را  پیدا نکردند. بنابراین جواب دادن به عناصر حقیری که مدام بر حقارت خود پای فشاری می کنند . امری عبث است.

اما در این میان یک سوال می ماند که بهتر است به تعبیر امام(ره) این «متحجرین احمق» به آن توجه کنند؛«سونامی گزینه مقاومت چه شد و «ظرفیت» جریان اصولگرایی را چه کسانی به هدر دادند و کدام تفکر کشور را به مرحله ای رساند که مردم از ترس کاندیدای پایداری رای متفاوتی را به صندوق بریزند؟»

آغاز امحاء گسترده اسناد جریان انحرافی

در روزهای پیش از انتخابات گزارش ها از تلاش جریان انحرافی برای برهم زدن فضای انتخابات با انتشار سی دی حاوی دروغ پردازی علیه کاندیداعا حکایت داشت. چند روز پیش ویژه نامه رسانه ای جریان انحرافی که شنیده ها حاکی از تخریب گسترده کاندیداها در آن حکایت داشت، پیش از توزیع توقیف و جمع آوری شد.

شفاف: برخی اخبار حاکی از تلاش جریان انحرافی برای از میان بردن برخی اسناد مربوط به این جریان حکایت دارد.

یک منبع آگاه گفت از صبح دیروز و با پایان انتخابات، ساختمان قائم مقام جریان انحرافی که اتاق فکر رسانه ای این جریان است محل رفت و آمد گسترده اعضای این جریان و تلاش برای از میان بردن همه اسناد مربوط به این جریان بود. یکی از مهمترین افرادی که در ساختمان قائم مقام جریان انحرافی تردد دارد (ب.ش) است که از افراد نزدیک به لیدر جریان انحرافی محسوب می شود.

این منبع آگاه گفت: از صبح دیروز صدها سند با دستگاههای کاغذ خرد کن امحا و توسط خدمه به سطل زباله های خارج از محل برای اطمینان از عدم دسترسی منتقل شد.

در روزهای پیش از انتخابات گزارش ها از تلاش جریان انحرافی برای برهم زدن فضای انتخابات با انتشار سی دی حاوی دروغ پردازی علیه کاندیداعا حکایت داشت. چند روز پیش ویژه نامه رسانه ای جریان انحرافی که شنیده ها حاکی از تخریب گسترده کاندیداها در آن حکایت داشت، پیش از توزیع توقیف و جمع آوری شد.

رایزنی علی لاریجانی با حسن روحانی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب به "خانه ملت" گفت: در این جلسه علاوه بر عرض تبریک، به دلیل دوستی قدیمی علاقه مند دیدار حضوری با ایشان بودم.

تسنیم: رئیس مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با منتخب ملت گفت: در این جلسه رایزنی هایی درخصوص کابینه دولت آینده صورت گرفت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور منتخب به "خانه ملت" گفت: در این جلسه علاوه بر عرض تبریک، به دلیل دوستی قدیمی علاقه مند دیدار حضوری با ایشان بودم.

وی افزود: در این جلسه درخصوص شرایط کشور به ویژه ضروریات کشور مثل کنترل تورم و مشکلات بیکاری بحث و گفت وگو شد.

رئیس مجلس تصریح کرد: همچنین در این جلسه رایزنی هایی درخصوص کابینه دولت آینده صورت گرفت./منبع: فردا نیوز – 26 خرداد 92

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان