Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با انتقاد از پرداخت نشدن مطالبات چایکاران توسط کارخانه های چای سازی، گفت: پروانه کارخانه هایی که مطالبات چایکاران را نپردازند، باطل می شود.

کیهان هاشم نیا یکشنبه شب در جلسه بررسی وضعیت چای گیلان اظهار کرد: مجوز واردات سه کیلو چای به ازای تولید هر کیلو چای غیر رایانه ای داده می شود.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان چای غیر یارانه ای می توانند به صورت مستقیم چای خارجی را وارد کرده یا مجوز را در اختیار دیگران بگذارند.

هاشم نیا با انتقاد از پرداخت نشدن مطالبات چایکاران توسط کارخانه های چای سازی افزود: پروانه کارخانه هایی که مطالبات چایکاران را نپردازند، باطل می شود.

استاندار گیلان به بعضی از کارخانه داران که با پرداخت نکردن مطالبات چایکاران می خواهند نظام را بدهکار جلوه دهند، اشاره کرد و گفت: به کارخانه داران مذکور رحم نمی کنم و با این افراد برخورد می شود.

وی به پرداخت دوسوم نرخ یارانه برگ سبز چای توسط دولت اشاره کرد و افزود: نرخ فروش چای خشک در بازار مناسب شده و کارخانه داران و کشاورزان از این موضوع راضی هستند.

هاشم نیا با بیان اینکه بهترین مصوبات در موضوع چای به تصویب رسیده است، بیان کرد: اجرا نشدن مصوبات مذکور موجب فساد در بازار می شود.

استاندار گیلان 65 درصد چای تولیدی را دارای یارانه از طرف دولت دانست و خاطرنشان کرد: تعداد کارخانه های خریدار آزاد برگ سبز چای به هفت کارخانه افزایش پیدا کرده است.

وی خواستار ارائه گزارش پرداخت یارانه چای از طرف سازمان چای کشور شد و گفت: کارخانه های چای سازی با فروش چای خشک باید بدهی کشاورزان را پرداخت کنند.

هاشم نیا بر اجرایی شدن سازوکار مربوط به اقتصاد چای تاکید کرد و افزود: سازمان چای کشور باید دریافت مطالبات چایکاران و فروش حواله از طرف کارخانه های چای سازی را پیگیری کند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه کنسرسیومی شامل کارخانه داران چای، بازرگانان و کشاورزان چایکار باید تشکیل شود، اظهار کرد: کنسرسیوم مذکور باید بتواند واردات چای کشور را انجام دهد.

*61 کارخانه چای سازی مطالبات چایکاران را پرداخت کردند

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور نیز در جلسه مذکور با اشاره به خرید 39 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران در سال جاری گفت: 8 هزار و 660 تن چای خشک تاکنون تولید شده است.

گودرز خردادپور به خریداری آزاد برگ سبز چای توسط هفت کارخانه چای سازی در گیلان اشاره کرد و افزود: کارخانه های مذکور تاکنون دو هزار تن برگ سبز چای از چایکاران خریداری کردند.

وی با اشاره به پرداخت مطالبات چایکاران از طرف 61 کارخانه چای سازی گیلان و مازندران، تصریح کرد: مبلغ 6 میلیارد و 100 میلیون تومان تاکنون به چایکاران پرداخت شده است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان