Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : راس ساعت 21 به وقت کره جنوبی، مسابقه ایران با تیم ملی کره آغاز شد. ایران در این مسابقه پیراهن سفید پوشیده و کره ای ها همرنگ با تماشاگران حاضر روی سکوها، قرمز پوشده اند. تماشاگران کره ای با طبل های خود ورزشگاه را تحت تاثیر قرار داده اند اما از طرفی حدود 400 تماشاگر ایرانی که در ورزشگاه حضور دارند هم تیم ملی ایران را تشویق می کنند.

با شروع مسابقه، ایران در فکر انجام یک حمله بود که داور توپ ارسالی تیم ایران را آفساید اعلام کرد. پس از آن کره جنوبی در دقیقه چهارم این مسابقه صاحب یک ضربه کرنر شد که رحمان احمدی توپ را جمع کرد. کره ای ها در دقیقه ششم این مسابقه هم یک شوت به سمت دروازه ایران زدند. در این صحنه ارسال از کناره ها روی پای مهاجم کره نشست که مهاجم تیم ملی این کشور توپ را با ضربه ای محکم به سمت تماشاگران زد.

بازی تا دقیقه 15 بدون گل پیش می رود درحالی که کره ای ها سعی می کنند فشار را روی دروازه ایران زیاد کنند. بازیکن شماره 18 این تیم خطرناک نشان می دهد.بچه ها تا حالا سعی کردند روی ضربات هوایی موفق باشند. کره ای ها در این دقایق فشار زیادی راغ روی دروازه ایران آوردند. تاکتیک کره ای ها این است که توپ ها را به یار شماره 18 خود برسانند تا او با تخریب کار دفاعی ایران ، توپ ها را برای دیگر مهاجمان شان بساباند. بازی ایران و کره درحالی تا در دقیقه36 بدون گل پیش می رود که بازی ازبکستان و قطر هم بازی دو تیم بدون گل ادامه دارد. این درحالی است که قطری ها در دقیقه 34 یک بار توپ را به تیر دروازه ازبکستان کوبیده است و دو دقیقه بعد قطری ها توانستند با گلی زیبا بازی را به سود خود کنند.

در این دقایق ایران یک بار روی دروازه کره رفت اما در ضد حمله چیزی نمانده بود اتفاق بدی بیفتد اما خروج عالی رحمان احمدی و قاطی کردن او با مهاجم کره ، شرایط را دوباره به سود ایران کرد. بازی به این ترتیب در نیمه اول با نتیجه بدون گل پیش رفت و تیم ملی 45 دقیقه وقت دارد تا به جام جهانی برسد. آیا بچه ها می توانند این کار مهم را انجام دهند؟

در شروع نیمه دوم بازی کمی متعادل تر شد . ایران در این دقایق برای اولین بار توانست چند پاس متوالی بدهد اما همچنان دفاع چند لایه تنها راهکار پیش روی تیم ملی است.

در دقیقه 59 بازی بود که رضا قوچان نژاد توانست با فراری عالی از اشتباه دفاع کره استفاده کند و ایران را پیش بیاندازد تا ایران آماده جشن پیروزی باشد.

در دقیقه 64 بازی بود که لی دونگ هو ، بهترین بازیکن سال فوتبال آسیا را مربی کره به زمین فرستاد و خسرو حیدری هم آسیب دید تا ایران ناچار به تعویضی دفاعی باشد.

در دقیقه 75 بازی کره ای ها روی یک ضربه ابستگاهی تا یک قدمی دروازه ایران پیش آمدند اما رحمان احمدی دلیرانه دو بار سد راه کره ای ها شد.

در ادامه بازی در حالی که ازبک ها 3 گل به قطر زدند و بازی آن طرف 3 بر یک به سود قطری ها بود ، تیم ملی با آمدن احسان حاج صفی توانست در سمت راست زمین کمی شرایط بهتر شد.

تیم ملی که در دو بازی قبلی 2 برد داشت ، این بازی را هم برد و توانست 9 امتیاز کامل این بازی ها را بگیرد ، قوچان نژاد در هر 3 بازی گل زد و تیم کروش در شرایطی که سید جلال حسینی و رحمان احمدی در این بازی بی نظیر بودند توانست ، با 16 امتیاز ، بهترین نتیجه تاریخ ملی را بدست آورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان