Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : پازل انتخاباتی 24 خرداد 92 آنچنان حماسه ای به دنبال داشت که جهانیان همچنان به فرآیند انتخابات ایرانیان غبطه می خورند . پیام اکثریت مردم در این انتخابات ، حکایت از آن دارد که جامعه نیاز به اعتدال دارد و بازی قدرت در ایران با هدایت میانه روها در جهت پیگیری خواست ملت به سر منزل مقصود خواهد رسید . افکار عمومی که در بطن این بازی قرار داشت با حضوری آگاهانه با فرض هر نوع تصمیم از سوی دیگر بازی گران قدرت ، با شایستگی در صحنه حضور یافتند تا گفتمان جدیدی را از مسیری شفاف در شکل دهی به انتظارات خود به وجود آورند . بنابراین میانه روی ، اعتدال گرایی و دوری از افراط گری مطالبه اکثریت ایرانیان است .

همانطور که می دانیم در روابط بین الملل منتخبانی که با آراء بالای ملت خویش انتخاب می شوند از اقتدار قابل توجهی برخوردارند و در معادلات و مذاکرات بین الملل نقش بسزایی ایفا می کنند و اینجاست که با پیروزی " شیخ دیپلمات " در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران ، در انتظار آنیم تا باتغییر رویکرد در سیاست داخلی و خارجی بر مبنای « شعار دولت تدبیر و امید» شاهد دوری از فضای بسته و فشار آور 8 ساله اخیر باشیم و راه حل منطقی برای ادامه نیافتن سلسله قطعنامه های تحریم علیه کشور بیابیم  !

بازگشت فضای مدیریت کشور بر ریل استاندارد که دارای مقبولیت عمومی و بهبود وضع معیشت مردم باشد از دیگر موضوعاتی است که نظاره گر تحقق آنیم ، چراکه رسیدن به فضای مناسب مدیریتی و حل و فصل بحران های داخلی و خارجی در کنار تدبیر و مدارا حول محور منافع ملی عزت بیش از پیش ایرانیان را به همراه خواهد داشت . اقبال مردم به یک حقوق دان می تواند روحیه قانون گرایی و قانونمداری را به کشور بازگرداند و کلید واژگان احساس امنیت و اعتماد متقابل را در جامعه توسعه دهد .

به هر تقدیر سرانجام کلید پاستور با پیوند سیاست ورزی حرفه ای و نگاه واقع بینانه مردم در دستان "شیخ امید" قرار گرفت و امیدواریم که پس از سال ها تلاطم سیاسی آمیخته با تنش در جهت نهادینه کردن آشتی ملی و احترام فراوان به رأی مردم در مسیر حق گام برداریم . زیرا انتخابات  یازدهمین دوره ریاست جمهوری آینه تمام نمای نظرات مردمی بود که با خلق حماسه سیاسی نشان دادند ، همچنان بهترین ساز و کار برای تغییر در کشور پیروی از اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی است که فرمود : « میزای رأی ملت است »  .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان