Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ضمن تبریک سالروز ولادت امام عصر (عج ) گفت: نیمه شعبان امید بخش همه مظلومان عالم است.

آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: ظهور منجی عدالت گستر و رهایی بخش ملت ها از یوغ ظلم، جور و فساد بشارت تاریخی همه ادیان توحیدی، به انسان طالب حقیقت و عدالت است.

وی اظهار داشت: اعتقاد به منجی و موعود در همه ادیان، نشانگر حس حقیقت جویی و آزادی خواهی بشر است و روز ظهور آن ذخیره الهی، سرآغاز استقرار عدالت اسلامی در جهان خواهد بود.

خطیب جمعه رشت با تاکید بر برگزاری برنامه های شایسته نیمه شعبان در نقاط مختلف استان گفت: از اعیاد اسلامی همچون نیمه شعبان باید به عنوان فرصتی برای تشریح صفات و وظایف منتظران امام منتظر (عج) بهره جست.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد منتظران حضرت بقیه الله (عج) با خودسازی، بصیرت  و ژرف اندیشی در آیات نورانی قرآن کریم و فرهنگ علوی و ولایی،آماده ظهور حجت خدا باشند.

آیت الله قربانی همچنین با قدردانی از مردم ولایتمدار استان گیلان به جهت حضور در پای صندوق های رای اظهارداشت: بار دیگر ملت سلحشور این خطه با حضور شورانگیز و خیره کننده خود در عرصه مقدس انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۴ خرداد ماه به فرمان رهبر بصیر و حکیم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای لبیک گفتند.

وی عنوان کرد:  درود خدا بر ملت قهرمان گیلان که با توکل به خدای بزرگ در آزمونی دیگر، مقتدرانه از آرمان های ارزشمند انقلاب اسلامی و تمامیت این مرز و بوم دفاع کردند.

امام جمعه رشت افزود: بدون شک استقلال، عزت، توسعه و آبادانی کشور مرهون مجاهدت خستگی ناپذیر مردان و زنانی است که همراه با مردم جای جای کشور پهناور اسلامی ایران با خلق حماسه سیاسی زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به تصویر کشیدند و به دشمنان اثبات کردند که در سخت ترین شرایط نیز مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی و گوش به فرمان رهبر فرزانه هستند.

وی همچنین بر لزوم رعایت تقوای الهی در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: هر صحبت و سخنی که از دهان خارج می شود در درگاه الهی ثبت و ضبط می شود.

آیت الله قربانی تاکید کرد: انسان باید مواظبت کند تا هر سخنی نگوید که خلاف واقع و به دور از انصاف بوده در بین مردم گسترش یابد.

وی در ادامه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی، روز اصناف، شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید را گرامی داشت./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان