Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل بازرسی گیلان از رسیدگی به پرونده تخلف و جرایم اداری، کیفری و انتظامی 114 نفر مدیر، کارمند، شهردار و اعضای شورای شهر این استان خبر داد.

سید حمید حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه، وظایف سازمان را بازرسی مستمر از تمام وزارتخانه ها، اداره ها، نیروهای نظامی، انتظامی و موسسات و شرکت های دولتی، شهرداری ها و موسسات وابسته آنها و... عنوان کرد.

وی حادثه هفتم تیر را تکان دهنده خواند و تصریح کرد: در این حادثه شهید بهشتی را که در رأس قوه قضائیه قرار داشت از دست دادیم.

مدیر کل بازرسی گیلان افزایش اعتماد به مردم را نقطه کلیدی قوه قضائیه دانست و افزود: برای توسعه اقتدار قوه قضائیه باید زیرساخت ها را کامل کرد و از فناوری روز در این زمینه استفاده شود.

وی زیرساخت ها را لازمه اقتدار و قدرت قوه قضائیه ذکر کرد و یادآور شد: شایسته سالاری باید در تربیت نیروهای این قوه لحاظ شود.

حسینی، نظارت های مناسب و به موقع را جزو وظایف بازرسی عنوان کرد و گفت: سازمان بازرسی دیده بان و رصد کننده است و صیانت صحیح از قانون را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه بازرسی مانند اتاق کنترل فعالیت می کند، اذعان کرد: نباید اجازه وقوع تخلف در یک دستگاه را دهیم.

مدیر کل بازرسی گیلان خاطرنشان کرد: باید در حین اجرا بتوانیم از وقوع جرم و تخلف جلوگیری کرده و با مظاهر فساد مبارزه کنیم.

وی با تصریح بر اینکه بازرسی هیچ مشکلی با مردم ندارد، افزود: اگر تنگناها بیان شود مردم نیز کمک می کنند.

حسینی به ارائه گزارشی از عملکرد بازرسی گیلان در سال گذشته پرداخت و تصریح کرد: سال گذشته 45 مورد بازرسی مستمر صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه 583 فقره پرونده موردی در بازرسی تشکیل استان تشکیل شد، خاطرنشان کرد: 24 مورد بازرسی فوق العاده صورت گرفت.

مدیر کل بازرسی گیلان خاطر نشان کرد: 58 مورد بازرسی های سرزده از دستگاه های اجرایی داشتیم.

وی پیشنهادهای اصلاحی را رویکرد پیشگیرانه و اعتمادسازی بازرسی عنوان کرد و متذکر شد: دستگاه ها موظف هستند پس از هر بازرسی پیشنهادهای اصلاحی را انجام دهند در غیر این صورت مجازات هایی تعیین می شود.

حسینی با بیان اینکه سال گذشته 716 مورد پیشنهاد اصلاحی صورت گرفت، یادآور شد: 97 مورد پیشنهاد اصلاحی در زمینه مالی، 237 مورد اصلاحی ساختار و روش ها، 43 مورد پیشنهاد اصلاحی عمرانی، 211 مورد اصلاحی فنی و تخصصی و... صورت گرفت.

وی دو مورد پیشنهاد اصلاحی را مربوط به تخلف دیوان محاسبات اداری و 27 مورد تعقیب و کیفری ذکر کرد.

مدیر کل بازرسی گیلان اذعان کرد: سال گذشته 15 نفر کارمند، دو مدیر، سه نفر شهردار، هفت نفر اعضای شورا، دو نفر از متخلفان انتظامی و... به دادگستری معرفی شدند.

وی مجموع آمار رسیدگی به تخلفات اداری و کیفری و انتظامی را 114 مورد ذکر کرد و یادآور شد: این افراد شامل کارمند، مدیر، شهردار، اعضای شورا، موسسات عمومی و... بودند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان