Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان :فرماندار رشت با اشاره به بررسی شکایات کاندیداها گفت: صحت انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در هیئت اجرایی این شهرستان تأیید شد.

سید ولی الله عظمتی لحظاتی پیش در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به بررسی شکایات کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی این شهر، اظهار کرد: کاندیداهای انتخابات شورای رشت دو روز فرصت داشتند که شکایات خود را به هیئت اجرایی تحویل دهند.

وی با بیان اینکه در این دو روز شاهد مراجعات مکرر کاندیداها بودیم، افزود: طبق قانون انتخابات، هیئت اجرایی پنج روز فرصت بررسی شکایات را داشت که امروز به اتمام رسید.

فرماندار رشت با اشاره به فعالیت مستمر هیئت اجرایی در قبل و پس از برگزاری انتخابات، گفت: هیئت اجرایی با تشکیل چندین جلسه کارشناسی بیش از 70 مورد شکایت را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه مدارک و مستندات لازم برای تغییر سرنوشت انتخابات از طرف کاندیداها ارائه نشد، تصریح کرد: هیئت نظارت، ناظر بر عملکرد فرمانداری در برگزاری انتخابات بود.

عظمتی با اشاره به اینکه در اغلب شکایات موارد کلی و بدون استناد ذکر شده بود، اذعان داشت: هیئت اجرایی با اعضای معتمد و متدین که با تأیید هیئت نظارت و انتخابات داخلی انتخاب شده اند، اعتراض ها را وارد ندانستند.

وی با تأکید بر بررسی دقیق اعضای هیئت اجرایی، ابراز داشت: قانون فصل الخطاب کاندیداها و منتخبان شورا است و تمام تلاش خود را انجام دادیم تا در اعلام آرای کاندیداها با اعتقاد به حق الناس بودن رأی نهایت دقت انجام شود.

*تجمیع انتخابات زمان اعلام آرا را طولانی کرد

فرماندار رشت با اشاره به تجمیع انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، تصریح کرد: تجمیع انتخابات زمان اعلام آرا را طولانی کرد.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را انجام دادیم تا نهایت دقت انجام شود و سرعت در اعلام آرا موجب کم دقتی نشود و اینگونه بود که آرا با دقت شمارش شد و به جمع بندی رسید.

عظمتی با بیان اینکه بیش از 63 درصد مردم رشت در انتخابات 24 خرداد مشارکت داشتند، گفت: تمام مراحل انتخابات با دقت هیئت اجرایی و هیئت نظارت انجام شد.

وی درباره روند مطلوب مراحل اجرایی انتخابات رشت، اذعان کرد: تمام عوامل انتخابات در دوره های آموزشی خاصی شرکت کرده بودند و اطلاعات لازم و کافی در حوزه انتخابات را دارا بودند.

*بازشماری صندوق های اخذ رأی شورای شهر رشت

فرماندار رشت با تصریح بر اینکه عده ای معتقد بودند که طولانی شدن انتخابات بر شمارش ناصحیح آرا تأثیر دارد، یادآور شد: با احترام به تمام کاندیداها و شهروندان رشتی با حضور هیئت های اجرایی و نظارت تعدادی از صندوق های اخذ رأی شورای شهر رشت به صورت رندوم و تصادفی انتخاب و بازشماری شد.

وی اضافه کرد: با بازشماری تعدادی از صندوق ها در حضور هیئت نظارت، هیچ گونه تغییری در آرای اعلامی و ثبت شده صورت نگرفت و خطایی در شمارش آرا مشاهده نشد و نشان داد که انتخابات در نهایت صحت و دقت برگزار شده است.

عظمتی با بیان اینکه عوامل برگزاری انتخابات در خدمتگزاری به مردم و صیانت از آرای مردم نمره عالی گرفتند، اذعان کرد: تیم های پشتیبانی، امنیتی و انتظامی انتخابات نیز در سلامت انتخابات تأثیر مهمی داشتند.

*حضور نمایندگان کاندیداها در صندوق های اخذ رأی

وی با اشاره به نظارت عوامل هیئت نظارت و بازرسی در انتخابات، افزود: طبق قانون نمایندگان کاندیداها در صندوق های اخذ رأی حضور داشتند.

فرماندار رشت با اشاره به فرصت پنج روزه هیئت نظارت برای بررسی شکایات و اعلام صحت انتخابات، خاطرنشان کرد: کاندیداها در صورت داشتن هرگونه اعتراض به هیئت نظارت مراجعه کنند.

وی با قدردانی از تلاش های دست اندرکاران انتخابات رشت، متذکر شد: عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، انتظامی، بسیج و امنیتی تمام تلاش خود را برای برقراری انتخابات سالم انجام دادند.

محمدحسن حاتمی، رضا ثقتی، حجت الاسلام ولی عادلی، رحمان کاشفی، جواد کامرانی، سید مهدی احمدی، خلیل بهروزی فر، سید احمد قیامی، رسول شمشادی و ایوب نجف زاده اعضای هیئت اجرایی انتخابات شورای رشت بودند که ریاست آن را عظمتی به عهده داشت./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان