Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مشاور اقتصادی رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه دولت روحانی با کسی تسویه حساب ندارد، گفت: پنج کاندیدای دیگر ریاست جمهوری می توانند وزرای خوبی باشند و به دولت روحانی کمک کنند.

محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز در جمع فعالان ستادهای روحانی در گیلان با بیان اینکه اکنون 450 هزار میلیارد تومان به جای تولید در عرصه ارز ورود داده شده است، اظهار کرد: افزایش نرخ دلار از یک هزار و 200 تومان به 4 هزار تومان در یک فاصله کوتاه متأثر از بی تدبیری است.

وی با تصریح بر اینکه نیازمند ائتلاف و وحدت تمام گروه های سیاسی هستیم، افزود: راه حل مشکلات در تدبیر است.

*5 کاندیدای ریاست جمهوری می توانند وزرای خوبی باشند

این مسئول با اشاره به فعالیت سه گروه و جریان سیاسی اصولگرایی، اصلاحات و اعتدال و میانه در کشور، اذعان کرد: ائتلاف دو جریان اصلاحات و اعتدال و میانه پیروزی روحانی که نماینده میانه روها بود را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه پنج کاندیدای دیگر ریاست جمهوری نیز دارای توانایی هستند و می توانند در جاهای دیگری استفاده شوند، تصریح کرد: آنها وزرای خوب، شهردار خوب و... هستند و می توانند به دولت کمک کنند.

نوبخت، رئیس جمهور را نماد دوم کشور خواند و خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی، روحانی و خاتمی نیز عارف را به عنوان نمایندگان خود و کاندیدای ریاست جمهوری معرفی کردند.

وی اضافه کرد: این دو جریان در نهایت برای پیروزی باهم ائتلاف کردند که نتیجه اش را همه شاهد هستیم و موفقیت خود را مدیون ائتلاف می دانیم.

*با ائتلاف، شاه نابود شد و در جنگ پیروز شدیم

مشاور اقتصادی رئیس جمهور منتخب، با اشاره به شم بالای سیاسی مردم گفت: در دو مرحله همه باهم ائتلاف کردیم و در یک مرحله شاه نابود شد و در مرحله دیگر در دوران دفاع مقدس شاهد پیروزی در مقابل دشمنان اسلام بودیم.

وی یادآور شد: کاری دشوار را برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی مردم و آزادی های اجتماعی در پیش داریم.

*دولت با کسی تسویه حساب نمی کند

نوبخت با بیان اینکه به دنبال امنیت و آرامش هستیم، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را وقف خدمت می کند و با کسی تسویه حساب ندارد.

وی با اشاره به اینکه قبل از انتخابات امیدی به پیروزی نداشتیم، متذکر شد: این پیروزی را مدیون مردم و رهبری هستیم و 24 خرداد سرآغاز طلوع دولت تدبیر و امید بود.

نوبخت با اشاره به توزیع 150 میلیارد دلار در کشور، خاطرنشان کرد: این مبلغ خرج دو سال یک کشور است که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.

این فعال سیاسی کشور تلاش برای استقرار و استحکام نظام در چارچوب سند چشم انداز را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: بی حرمتی و دروغ جایگاهی در دولت روحانی ندارد.

پیگیری مطالبات و خواسته های مردم 

محمدباقر نوبخت با اشاره به خلق حماسه سیاسی، اظهار کرد: زمان لازم برای خدمت به مردم وجود دارد و بازگشت به گذشته و قبل از حماسه 24 خرداد جایز نیست.

وی ادامه داد: لحظه ای برای پاسخگویی به امید ایجاد شده پس از انتخابات 24 خرداد توقف نمی کنیم و روزانه وزرا و مسئولان کشوری برای تبادل گزارش به دفتر رئیس جمهور منتخب دعوت می شوند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: دولت تدبیر و امید بدون کوچک ترین وقفه ای با مدیریت راهبردی در تلاش برای خدمت به مردم است.

نوبخت با تأکید بر تدبیر برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشت مردم، بیان کرد: پیگیری مطالبات و خواسته های مردم از دولت روحانی در صدر برنامه ها است.

وی، مناسب ترین و عادلانه ترین خدمت دولت آینده را برطرف کردن مشکلات اقتصادی دانست و عنوان کرد: آگاهی و شناسایی انتظار واقعی مردم و تحقق آن در نظر گرفته شده است.

*بهره گیری دولت منتخب از ظرفیت سپاه و بسیج

مشاور اقتصادی رئیس جمهور منتخب با اشاره به فرصت هایی که دولت می تواند از آن بهره گیرد، یادآور شد: سپاه، بسیج و دستگاه امنیتی ظرفیت بزرگ انقلاب اسلامی هستند و باید از آنها بهره گرفته شود.

نوبخت با بیان اینکه بیشترین جمعیت کشور در رده سنی 25 تا 29 سال هستند، ابراز کرد: رأی گیری در قانون مخفی است، اما جوانان سه روز قبل از انتخابات به خیابان ها آمدند و حمایت خود را از حسن روحانی اعلام کردند.

وی با اشاره به حضور حداکثری مردم در انتخابات و رأی بالای حسن روحانی، اذعان داشت: دولت امید در مقابل کشورهای غربی و مدعی نظام دموکراتیک دارای پشتوانه مردمی است.

معاون مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به جایگاه امامت در جامعه اشاره کرد و افزود: مردم ایران دارای اندیشه مهدویت هستند و در غیاب امام عصر (عج)، ولی فقیه رهبر جامعه است.

نوبخت با بیان اینکه دولت تدبیر باید با تعامل و اطاعت از مقام معظم رهبری برای برطرف کردن مشکلات کشور پیشگام باشد، تصریح کرد: رهبری بزرگترین ظرفیت نظام است.

وی ادامه داد: رهبری در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دارای بالاترین جایگاه در کشور است و ولایت فقیه در قلب مومنان جایگاهی عظیم دارد.

دبیرکل حزب اعتدال و توسعه با اشاره به جایگاه سپاه و بسیج در نظام اسلامی، متذکر شد: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس از بی آلایش ترین و پاک ترین بندگان خدا بودند.

نوبخت یادآور شد: رئیس جمهور منتخب و دوستان او باید بدانند سپاه و بسیج به عنوان یک ظرفیت بزرگ در کشور فعال است و باید از این فرصت استفاده کرد.

*زندگی خود را مدیون سربازان گمنام هستم

نماینده رئیس جمهور منتخب در قوه مقننه، امنیت را بزرگ ترین مؤلفه برای توسعه کشورها توصیف کرد و گفت: تمام کشورها تلاش می کنند برای حفظ منافع خود در دیگر نقاط دنیا حضور داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به تلاش و نقش سربازان گمنام در امنیت کشور، خاطرنشان کرد: گروهی در سال 63 قصد خرابکاری در رشت داشتند و با اقدام سربازان گمنام این مسئله ختم به خیر شد و زندگی خود را مدیون سربازان گمنام هستم. / منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان