Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : سید احمد خاتمی :

نماینده ولی فقیه حجت است و باید او را همراهی کنند

 مراسم شهدای هفتم تیر با حضور نمایند ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و با سخنرانی حجت الاسلام سید احمدی خاتمی و با شرکت استاندار ، جمعی از نمایندگان مردم  گیلان در مجلس و استقبال بی نظیر مردم ولایتمدار گیلان در محل مصلای رشت برگزار شد.

انبوه جمعیت شرکت کنندگان مراسم به حدی بود که سالن مصلی جا برای نشستن نداشت و جمعیت قابل توجهی اعم سایر شهرهای گیلان و جمعی از منتخبان شورای اسلامی شهر رشت و هیئت های همراه در بیرون مصلی به سخنان گوینده مراسم گوش دادند.

حجت الاسلام سید احمد خاتمی با اشاره به دو مراسم در یک روز خاص گفت : روز گذشته وقتی وارد گیلان شدم دیدم دو مجلس بزرگداشت همزمان برای شهدای هفتم تیر در رشت برگزار می شود.

وی در ادامه داد با اشاره به درخواست خود مبنی بر برگزاری یک مراسم به محوریت نماینده ولی فقیه گفت : جایگاه نمایندگان ولی فقیه باید مورد احترام همه باشد و این منش مقام معظم رهبری است که هر جا تشریف می برند به مسئولان سفارش می کنند با نمایندگان اینجانب باید همراه باشید.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به 50 اثر از تالیفات آیت الله قربانی، تصریح کرد: ۱۲ جلد کتاب تفسیر آیات الاحکام ایشان از جمله کتاب های ارزشمندی است که من مثل آن سراغ ندارم بنابراین نماینده ولی فقیه در استان ها حجت است باید از او پیروی کرد و برای وحدت و اتحاد که از ضروریات همیشگی جامعه است باید مجالس ارزشی با وحدت برگزار شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : هر که با ولایت فقیه زاویه بگیرند برای همیشه منفور می شوند از این رو ملت ایران تا آخرین نفر، آخرین نفس و آخرین قطره خون از ولایت جدا نخواهند شد.

وی افزود : شهادت دکتر بهشتی و یارانش اولین نبود و آخرین هم نخواهد بود زیرا تمام درگیری دنیای استکبار با نظام جمهوری اسلامی بر سر اسلام است بنابراین قصه انرژی هسته ای، بمب اتم و مسئله حقوق بشر همه و همه تنها یک بهانه است.

وی با اشاره به موشک های دوربرد هزار و 500 کیلومتری ایران اظهار داشت: اسرائیل اگر بخواهد کمترین تعرضی به نظام جمهوری اسلامی داشته باشد تل آویو و حیفا با خاک یکسان می شود.

خاتمی همچنین به نقشه استکبار در رابطه با بیداری اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: دنیای غرب درصدد به صحنه آوردن دو اسلام در منطقه است یکی اسلام رادیکال، تند، خشن و دیگری اسلام لیبرال است و استکبار جهانی با این نقشه و توطئه در راستای به انحراف کشاندن بیداری اسلامی است بنابراین مردم منطقه باید همواره هوشیار باشند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: عده ای که دل در گرو تنش زدایی دنیای غرب بسته اند تا مشکلات اقتصادی کشور رفع شود، سخت در اشتباه هستند چرا که استکبار هرگز تن به تنش زدایی نخواهد داد و دشمنان با انواع تحریم ها و تهدید ها درصدد هستند ملت ایران دست از نظام بردارند، در حالی که  این ملت با رهبری معظم انقلاب تا آخرین نفر، آخرین نفس و تا آخرین قطره خون پای انقلاب و نظام ایستاده است.

خاتمی گفت : هدف دشمنان از شهادت بزرگان و نخبگان جامعه آسیب رساندن به پیکره نظام اسلامی بود که با شهادت شید بهشتی و 72 نفر از یاران باوفایش انقلاب سوم در کشور شکل گرفت و طومار جهنمی منافقان برای همیشه در کشور بسته شد.

وی همچنین به حماسه سیاسی اشاره کرد و اظهارداشت: حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای 24 خرداد ماه معجزه بود هرچه دشمنان التماس کردند که مردم در انتخابات شرکت نکنند انگیزه مردم در پای صندوق های رای بیشتر شد.

T 33

وی عنوان کرد: اگر مدیریت ولی فقیه از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون نبود این نظام بارها دچارآسیب شده بود زیرا دشمنان هرچه در توان داشتند برای ضربه زدن به نظام رو کردند اما به لطف خدا تمام توطئه های دشمنان نقش برآب شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئله ولایت فقیه برای ملت ایران تنها یک رهبری سیاسی نیست بلکه جانشینی حضرت ولی عصر (عج)  است، افزود: راه نجات ملت راه ولایت است.

امام جمعه موقت تهران خطاب به جوانان کشور اظهارداشت: زیر پرچم احزاب، گروه ها و جبهه ها عمرتان را تباه نکنید بلکه همواره گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشید.

وی در ادامه تاکید کرد: انتخاب ملت بزرگ ایران محترم است همه باید از رئیس جمهور منتخب حمایت کنند تا بتواند مشکلات کشور را به سامان برساند.

خاتمی همچنین نخستین مصاحبه مطبوعاتی رئیس جمهور منتخب را خوب توصیف کرد و افزود: دکتر روحانی در این مصاحبه در برابر آمریکا، حقوق هسته ای ایران و سایر موارد موضع گیری خوبی انجام داد.

وی در ادامه با عنوان اینکه سال 88 کسانی که اردوکشی ها خیابانی را مدیریت کردند و امروز خودشان را به آنها می چسبانند بدون شک منتظر نقد سازنده باشند، یادآورشد: ملت ایران عاشق چشم و ابروی هیچ کس نبوده و نیست بلکه شاخص ملت فقط ولایت است بنابراین اگر کسی یک میلیمتر با ولایت زاویه بگیرد برای همیشه منفور خواهد شد.

T 31

T 40

T 30

T 32

T 27

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان