Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان :حمید مدرسی با اشاره به سوءاستفاده شبکه های خارجی از «فامیل دور» گفت: با توجه به تولیدات جدید این مجموعه در رسانه ملی و سینما، از طریق قوانین بین المللی حقوق این عروسک ها را پیگیری خواهم کرد.

 «حمید مدرسی» تهیه کننده مجموعه «کلاه قرمزی» درباره سوء استفاده شبکه های ماهواره ای از عروسک های این مجموعه گفت: متاسفانه  شاهد استفاده از نام و چهره و شخصیت عروسک «فامیل دور» در برنامه سیاسی شبکه «من و تو» بودم.
وی در ادامه توضیح داد: این مجموعه مورد توجه گسترده مخاطبین  قرار گرفت و یکبار دیگر  تجربه تلخ سالهای گذشته در خصوص سوءاستفاده شبکه های خارجی از عروسک های این مجموعه تکرار شد.سال های گذشته شخصیت «جیگر» از مجموعه کلاه قرمزی چند ماهی تیتر خبر شبکه های ماهوار ه ای از قبیل BBC و... شد.  همچنین در فضای مجازی با تیتر «جیگر ممنوع الکار می باشد» به این مطلب دامن زدند. اما با درایت مدیران ارشد سازمان صدا و سیما این موضوع تکذیب شد.
وی در ادامه گفت: با توجه به طرفداران میلیونی این شخصیت و دور نگه داشتن کامل سازندگان اثر  از حواشی سیاسی، سوء استفاده هایی از این نظر قابل تحمل نیست و  ضرر و زیان های بسیاری را برای این مجموعه و سازندگان آن باعث می شود. محبوبیت این عروسک ها در میان بچه ها و خانواده ها و خلق آنها برای ایجاد شادی و نشاط بوده که از این رو در رابطه با آموزش و ماندگاری تکه کلام ها در میان مردم جایگاه خاصی پیدا نموده است.
مدرسی درباره اقدام قانونی علیه سوء استفاده های شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی از این شخصیت ها گفت: با توجه به تولیدات جدید این مجموعه در رسانه ملی و سینما از طریق قوانین بین المللی در خصوص حقوق این عروسک ها پیگیری خواهم نمود.
بنابراین گزارش، برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» یکی از پر بیننده ترین برنامه های رسانه ملی است که پخش آن از اوایل دهه 70 از سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ابتدا کلاه قرمزی و پسرخاله شخصیت های اصلی این مجموعه بودند و به تدریج شخصیت های دیگری چون پسر عمه زا، فامیل دور، گیگیلی، ببعی، همساده، دختر عمه زا و ... هم به جمع عروسک های این مجموعه اضافه شدند.
تاکنون 3 فیلم سینمایی با حضور کلاه قرمزی و برخی از عروسک های همراهش روی پرده رفته که هر سه با استقبال مواجه شده اند.
آخرین فیلم از این مجموعه با عنوان «کلاه قرمزی و بچه ننه» سال گذشته توانست به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال  تبدیل شود و یکی از عوامل آشتی مردم  با سینما شد./فارس
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان