Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی گیلان گفت: کار شمارش آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گیلان به ویژه شورای شهر رشت به پایان رسیده است.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه عصر امروز کار شمارش انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاهای گیلان پایان یافته است، اظهار کرد: نتیجه انتخابات شوراهای گیلان به تهران ارسال شد.

وی افزود: انتخابات گیلان در 52 شهر و بیش از دو هزار روستا برگزار شد و 6 هزار نفر برای این شوراها انتخاب شدند.

*حضور 70 درصد مردم گیلان در انتخابات شوراها

نماینده مردم رشت در مجلس با تصریح بر اینکه 70 درصد مردم گیلان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرده بودند، گفت: در فرصت زمانی هیئت های نظارت و اجرایی انتخابات را مورد بررسی قرار دادند.

وی درباره شمارش دوباره آرای صندوق ها توسط هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان، اذعان کرد: بازشماری صندوق ها در برخی مناطق روستایی صومعه سرا، آستانه اشرفیه، تالش، ماسال و تعدادی از شهرهای کوچک صورت گرفت.

*صندوق آرای شهرهای گیلان بازشماری شد/10 درصد صندوق آرای رشت بازشماری شد

کوچکی نژاد با بیان اینکه در مراکز شهرهای گیلان بازگشایی صندوق های رأی صورت گرفته است، تصریح کرد: دو صندوق در لوندویل آستارا، دو صندوق در بندر کیاشهر، پنج صندوق در بندر انزلی، پنج صندوق در املش و رانکوه مورد بازگشایی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: پنج صندوق در رودبار، دو صندوق در لوشان، پنج صندوق در لاهیجان، پنج صندوق در صومعه سرا و پنج صندوق در تالش مورد بازشماری قرار گرفتند.

این مسئول، با تصریح بر اینکه از 230 صندوق انتخابات شورای شهر رشت تعداد 10 درصد آن مورد بازشماری قرار گرفت، افزود: در تمام شهرهای مذکور تغییراتی در ردیف های نامزدها صورت نگرفت.

وی گفت: تنها شهر اطاقور لنگرود گزارشی به هیئت عالی نظارت انتخابات مرکز دادیم مبنی بر اینکه در این شهر به جای یک هزار و 500 نفر شرکت کننده در انتخابات، یک هزار و 700 نفر شرکت کرده بودند.

کوچکی نژاد انتخابات تمام شهرهای مذکور که شاکی داشتند را مورد تأیید قرار داد و یادآور شد: در انتخابات شورای شهر رشت با توجه به اینکه یک بار پنج صندوق را هیئت نظارت شهرستان و 10 صندوق را هیئت عالی نظارت بررسی کرده بودند مقداری ناهماهنگی از طرف برخی دستگاه های اجرایی صورت گرفته بود.

وی بازشماری صندوق ها را با حضور نمایندگان هیئت عالی و اجرایی استان عنوان کرد و متذکر شد: در انتخابات شورای شهر رشت به یک تعداد موارد برخورد کردیم که موجب جابه جایی در ترتیب آرا توسط فرمانداری شده بود.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی گیلان ادامه داد: این هیئت فرم 29 شمارش صندوق به صندوق که هیئت اجرایی و نماینده فرماندار آنها را تأیید کرده بودند وارد سیستم رایانه کردیم و پرینت گرفتیم.

*در انتخابات شورای شهر رشت 6 نفر منتخبان جابه جا شدند/در صورت نیاز از طرف مرکز، صندوق ها بار دیگر بازشماری می شوند

وی افزود: در مجموع بازشماری آرای این صندوق ها در انتخابات شورای شهر رشت تعداد 6 نفر منتخبان جابه جا شدند یعنی تعدادی از اعضای اصلی با علی البدل ها جابه جا شدند و ردیف کاندیداها تغییر پیدا کرد.

کوچکی نژاد با بیان اینکه نتیجه این بازشماری به تهران ارسال شده است، اذعان کرد: برخی آرای نامزدهای منتخب تا 150 رأی بالا و پایین شده بود و اگر هیئت عالی نظارت بر انتخابات مرکز درخواست هیئت عالی نظارت استان را نپذیرد 20 درصد صندوق ها دوباره بازشماری می شوند.

وی تصریح کرد: اکنون کار انتخابات شورای شهر رشت به پایان رسیده و منتظر اعلام مرکز هستیم که تا 6 مرداد امسال پاسخ را می دهند.

*انتخابات شورای شهر رشت ابطال نمی شود

نماینده مردم رشت در مجلس درباره احتمال ابطال انتخابات شورای شهر رشت تأکید کرد: انتخابات شورای شهر رشت به هیچ عنوان ابطال نمی شود و در کار ما تنها شمارش آرا مورد بحث است و در جمع بندی نهایی به این نتیجه رسیدیم که چند نفر از انتها جابه جا می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اشکالات انتخابات شورای شهر رشت به گونه ای نبوده که بخواهیم آن را ابطال کنیم و اگر تهران این نتیجه را بپذیرد دیگر موضوع انتخابات شورای شهر رشت به پایان می رسد در غیر این صورت بار دیگر صندوق ها بازشماری می شوند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان