Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : محمدحسین شهدی نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تلاش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اخذ مصوبه برای ایجاد بیمارستان قلب و عروق تامین اجتماعی در گیلان اظهار کرد: هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی ساخت بیمارستان مذکور را در استان مصوب کرده است.

وی به ساخت بیمارستان تخصصی قلب و عروق تامین اجتماعی در آینده نزدیک در گیلان اشاره کرد و افزود: تمام خدمات بیمارستان مذکور به بیمه شدگان تامین اجتماعی رایگان ارائه می شود و بیمه های دیگر با تعرفه دولتی می توانند از خدمات بیمارستان استفاده کنند.

شهدی نژاد در ادامه با بیان اینکه هیئت دولت در سفر خود به گیلان خرید سی تی اسکن بیمارستان رسول اکرم (ص) را تصویب کرده است، تصریح کرد: مصوبه خرید سی تی اسکن با کیفیت برتر توسط هیئت مدیره تامین اجتماعی عملیاتی شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان نصب سی تی اسکن در بیمارستان رسول اکرم (ص) در پوشش بیماران ترومای استان را حائز اهمیت خواند و اضافه کرد: سال گذشته 12 هزار عمل جراحی در بیمارستان رسول اکرم (ص) انجام شده است.

وی با اشاره به بستری شدن 18 هزار بیمار در بیمارستان رسول اکرم (ص) در سال 91، خاطرنشان کرد: سال گذشته 200 هزار مورد ویزیت سرپایی در بیمارستان مذکور انجام شده است.

شهدی نژاد بیشترین عمل جراحی لاپاراسکوپی گیلان را در بیمارستان رسول اکرم (ع) اعلام کرد و یادآور شد: در شکم بیمار در عمل لاپاراسکوپی به جای پاره شدن یک سوراخ کوچک ایجاد می شود و این عمل دوران بهبود بیمار را بسیار کوتاه می کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان رضایت مندی بیماران در بخش بستری بیمارستان رسول اکرم (ص) را بالای 95 درصد دانست و اظهار کرد: موفق ترین گروه احیای قلبی عروقی و ریوی در اورژانس بیمارستان مذکور مستقر هستند.

وی با بیان اینکه 50 درصد موارد ایست قلبی در بیمارستان رسول اکرم (ص) احیا می شود، تصریح کرد: بیماران مذکور زندگی دوباره پیدا می کنند و این آمار بسیار قابل توجه است.

شهدی نژاد رشد فزاینده خدمات و هزینه های دارویی به ویژه برای بیماران خاص را دغدغه تامین اجتماعی عنوان کرد و افزود: هزینه بیمارستان های خصوصی دغدغه بزرگی است که امروزه با آن مواجه هستیم.

به گفته این مسئول، اگر بیمه شده ای برای درمان به بیمارستان های خصوصی مراجعه کند و بیمه تکمیلی نداشته باشد خانواده اش به خاطر هزینه های بسیار درمان با مشکل مواجه می شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان بخش خصوصی را لازمه درمانی در استان ها خواند و تصریح کرد: الزام مذکور نیاز مبرم نیست و هر خدمتی که در بیمارستان های خصوصی ارائه می شود، با کیفیت برتر در مراکز دولتی و دانشگاهی نیز قابل ارائه است.

وی یکی از روش های کمک به کاهش هزینه های درمان خانواده ها را اعتماد به بخش های دانشگاهی، دولتی و تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: بیشترین کیفیت در بخش بستری در بیمارستان تامین اجتماعی ارائه می شود و فاصله این خدمت با بخش خصوصی غیر قابل تصور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان