Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به آمار بالای واردات برنج در سه ماهه نخست سال جاری و کسب رتبه اول در این زمینه، گفت: متأسفانه شعار حمایت از تولید ملی برای کشت برنج ایرانی به پشتیبانی از ساخت ویلا تبدیل شده است.

قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بی توجهی به تولید برنج سرنوشت همیشگی واردات این محصول را برای کشور رقم می زند، افزود: مسئولان مدعی رشد تولید و حتی صادرات برنج هستند اما به تغییر کاربری شالی زارها هیچ توجهی ندارند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که آمارهای بالای واردات حمایت از تولید را نقض می کند، تصریح کرد: با این اوضاع و نابودی روبه رشد زمین های کشاورزی جای تأمل بسیار است چراکه دقیقا افزایش ۹۳ درصدی واردات برنج در ۳ ماهه نخست سال جاری نقض رشد صادرات است!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آمار بالای واردات برنج در سه ماهه نخست سال جاری و کسب رتبه اول در این زمینه، گفت: متأسفانه شعار حمایت از تولید ملی برای کشت برنج ایرانی به پشتیبانی از ساخت ویلا تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از بی توجهی مسئولان به کشاورزی داخلی و اهمیت این حوزه برای تأمین امنیت غذایی جامعه، عنوان کرد: واردات برنج آلوده به سم آرسنیگ آیا حمایت از مصرف کننده برای تنظیم قیمت ها به شمار می رود؟

وی ادامه داد: برای تنظیم بازار و کنترل افزایش قیمت برنج دولت نباید واردات این محصول را در دستور کار داشته باشد بلکه باید با حمایت از تولید کننده و پرداخت یارانه به او هزینه های تولید را کاهش دهد تا هم مصرف کننده سود ببرد و هم تولید کننده.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، یادآور شد: نام برنج به خوبی زحمت کشاورزان را به اذهان می رساند چرا که این محصول از :« به رنج» یعنی کشت با رنج فراوان به دست آمده و نیاز است که مسئولان بیش از پیش توجه به این قشر داشته باشد./ منبع : خانه ملت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان