Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : متأسفانه تأخیر اعلان نتیجه انتخابات شورای شهر رشت متأسفانه سبب شک و تردید در باور عمومی و ایجاد سوالات عدیده در افکار عمومی شد .

از آنجائی که اتفاق حاصله مطلقا به نفع شهر و استان و مدیران نظام نیست جا دارد زحمتکشان نظام به طریق مقتضی نسبت به ارائه توضیح شفاف ضمن رفع این ابهامات موجبات تقویت اعتماد عمومی را فراهم نمایند.

اگر چه با توجه به تجربه برگزاری بیش از 30 انتخابات در کشور باور این تبلیغات سوء برای مردم مشکل می باشد ولی باید پذیرفت سکوت مسئولان برگزاری انتخابات باعث سلب اعتماد عمومی از مسئولین می شود فلذا سایت "گیلانیان" با پذیرش عواقب این کار در راستای تنویر افکار عمومی و رفع اتهام از مسئولان انتخابات شهر رشت با طرح سوالات مردم آمادگی خود را برای دریافت پاسخ مسئولان و انتشار آن از این سایت اعلام می نماید:

گفته می شود بهنگام تحویل صندوق آراء به فرمانداری رشت نه در ستاد انتخاباتی و نه در انبار نگهداری صندوق ها مقام مسئولی برای کنترل و تطبیق پلمپ صندوق ها با صورتجلسه ها حضور نداشته و این کاستی یا اهمال سبب شد در مرحله اول آرای همه صندوق ها ا جمله صندوق شماره 139 محاسبه و نتیجه انتخابات اعلام شد .

در پی اعتراض های تعدادی از کاندیداها در مورد نتیجه انتخابات بازشماری 10 صندوق آغاز شد که در این مرحله معلوم شد صندوق شماره 139 فاقد آراء مأخوذه است و تنها برگ صورتجلسه در داخل صندوق قرار دارد !!

این اتفاق نادر از سوی هیئت عالی نظارت استان طی نامه شماره 692 / ع / ش – 3/5/92 به اطلاع رئیس ستاد انتخابات استان رسانیده و مجدانه خواستار فراخوان اعضای صندوق مربوطه جهت روشن نمودن امر شد که تصویر نامه مذکور به عنوان سند در انتهای همین مطلب آورده می شود .

برای رفع ابهام اعضای صندوق بحث برانگیز به فرمانداری احضار و نامبردگان مدعی تنظیم دقیق فرم شماره 29 صورتجلسه اخذ رأی و قرار دادن آراء مأخوذه ، ته چک تعرفه ها و تعرفه مازاد در صندوق و پلمپ صندوق با حضور همه اعضا و تسلیم یک نسخه صورتجلسه به نمایندگان فرماندار و هیئت نظارت شدند و اظهارات خودشان را در یک صورتجلسه با امضا و اثر انگشت تأیید نمودند ؟

البته با وجود فرم شماره 29 اخذ رأی بعید به نظر می رسد که اعضای یک صندوق انتخابات نحوه اداره و صیانت از آراء صندوق را نداند !

عین ماجرا به هیئت نظارت کشور گزارش شد و به قول ایلنا "جواد کلیوند - رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور - اشکال به وجود آمده را تعداد کم تعرفه ها در جریان باز شماری آرای انتخابات در یکی از صندوق های رای گیری شهر رشت عنوان و اذعان داشت: هم اکنون در حال بررسی هستند این تعرفه ها کجاست" ؟!

اما نه تنها در بازشماری تکلیف تعرفه های خواسته شده مشخص نشد بلکه علیرغم خواسته رئیس هیات نظارت بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا کشور مبنی بر باز شماری تمام صندوق های رای گیری شهر رشت ولی از 203 صندوق تنها 190 صندوق بازشماری شد و 10 صندوق بازشماری مرحله اول فقط برگ شماری شد و ابهام بزرگی نیز در صندوق شماره 203 پدید آمد که پاسخی برای آن ارائه نشد !!؟؟

علی الظاهر آرای کاندیدای خاص در صندوق های 10 – 27 – 68 نیز در شرایطی صفر شده که وی اعلام می دارد خود و سیزده نفر از دوستانش که همگی حاضر به شهادتند رأیشان را در صندوق شماره 27 ریختند ؟؟!

بعضی معتقدند تمام این گیر و دارهای برای این بوده که علیرغم کاهش و افزایش آراء بعضی ها فقط کاندیدای خاص از رتبه 11 اعضای اصلی به ردیف 16 تنزل داده شود و لاغیر !!

آنچه گفته شد اهم سوال جاری و ساری در افکار جمعی از شهروندان و یا زمزمه برخی ها در محافل و مجالس است که امیدواریم با توضیح مسئولان کذب آنها برای مردم روشن شود .

1

2

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان