Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از رشد 82 درصدی مجوزهای سرمایه‏گذاری صادره در 4 ماهه نخست سال جاری خبر داد.

سعید رحیمی در جلسه منطقه آزاد انزلی با اعلام خبر رشد 82 درصدی تعداد مجوزهای سرمایه‏گذاری ثبت شده در چهار ماهه نخست سال جاری در این منطقه در خصوص عملکرد حوزه سرمایه‏گذاری سازمان متبوع خود در این مدت اظهار کرد: در چهار ماه اول سال 92 تعداد مجوزهای سرمایه‏گذاری صادر شده 20 مورد بوده، درحالیکه طی مدت مشابه سال گذشته 11 مجوز سرمایه‏گذاری ثبت شده است.

وی انواع مجوزهای اقتصادی صادره از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه‏گذاری منطقه را مشتمل بر مجوز فعالیت اقتصادی، پروانه بهره‏برداری و مجوز سرمایه‏گذاری اعلام کرد و درخصوص حوزه فعالیت مجوزهای سرمایه‏گذاری صادر شده گفت: از تعداد 20 مجوز سرمایه گذاری، 14  مجوز تولیدی - صنعتی و 6 مجوز خدماتی - گردشگری است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی تعداد مجوزهای فعالیت اقتصادی در چهار ماهه نخست سال جاری را 94 مجوز اعلام کرد و افزود: این تعداد در مقایسه با 41 مجوز صادره طی همین مدت در سال گذشته بیانگر رشد 129 درصدی در تعداد مجوزهای فعالیت اقتصادی صادر شده از سوی منطقه در سال جاری است.

رحیمی تصریح کرد: تمامی 94 مجوز صادره در حوزه بازرگانی فعالیت می‏کنند.

وی در رابطه با سرمایه‏های اظهار شده از سوی سرمایه‏گذاران و فعالین اقتصادی اضافه کرد: میزان سرمایه اظهار شده از سوی سرمایه‏گذاران حقیقی و حقوقی برمبنای مجوزهای فعالیت صادره در 4 ماهه نخست سال 92 به بیش از 1300 میلیارد ریال افزایش یافته است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه حجم سرمایه اظهار شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

رحیمی با اعلام خبر رشد 143 درصدی پروانه‏های بهره‏برداری صادر شده در این مدت اظهار کرد: در چهار ماه اول سال جاری 124 فقره پروانه بهره‏برداری برای فعالین اقتصادی منطقه صادر شده، درحالیکه این میزان در مدت مشابه سال قبل 51 فقره بوده است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در رابطه با میزان اشتغالزایی مجوزهای صادر شده گفت: با اجرای طرح‏ها و پروژه‏های تعریف شده، امکان اشتغال برای 540 نفر در قالب 20 مجوز سرمایه‏گذاری صادره در منطقه فراهم خواهد شد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی دلایل رشد مجوزهای صادر شده را چنین برشمرد: بهبود شرایط اقتصادی و کسب و کار و امید به آینده در کنار ارائه خدمات مطلوب از جمله راه اندازی پنجره واحد سرمایه‏گذاری در منطقه، صدور مجوز ثبت شرکت در یک روز کاری، الکترونیکی کردن تمام مراحل صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی، اصلاح فرایند اداری و بهبود مستمر فرایندهای مربوطه از مهمترین دلایل استقبال گسترده سرمایه‏گذاران و فعالین اقتصادی از منطقه آزاد انزلی در سال 92 است.

بنا به گفته رحیمی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف 100 درصد، امکان فعالیت بانکها و شرکتهای بیمه داخلی با همکاری شرکتها و بانکهای بین المللی در عرصه‏های حمایت و تضمین فعالیت‏های سرمایه‏گذاری در این منطقه، اعطای معافیت مالیاتی 20 ساله به فعالین اقتصادی منطقه، امکان اجاره زمین به سرمایه‏گذاران خارجی بهمراه معافیت تولیدکنندگان از پرداخت هرگونه حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه در محدوده منطقه از مهمترین مزایای قانونی سرمایه‏گذاری است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3 nv l

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان