Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس گفت: نمایندگان گیلان، مازندران و گلستان به اتفاق نظر رسیدند که محمدباقر نوبخت به عنوان معاون وزیر معرفی شود.

ناصر عاشوری با بیان اینکه رئیس جمهور در انتخاب وزرا اختیار دارد، اظهار کرد: معرفی وزرا کار سنگینی است که یک رئیس جمهور در نخستین اقدام رسمی خود انجام می دهد و نباید انتخاب وزرا بر اساس میل و خواسته های نمایندگان باشد.

وی تصریح کرد: انتخاب 18 وزیر معرفی شده دولت تدبیر و امید با کارشناسی بوده و کسانی هستند که تجربه مدیریتی دارند و پیشینه آنها بررسی شده است.

این نماینده، شرایط سنی، توان کم جسمی و عدم حضور نیروهای جوان را تنها ضعف کابینه دولت تدبیر و امید دانست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، نگاه بیشتر نمایندگان به وزرای پیشنهادی را مثبت اعلام کرد و گفت: نمایندگان نسبت به وزرای معرفی شده نگاه دارند و تنها در عملکرد و صلاحیت سه وزیر حرف و بحث دارند که در کمیسیون ها و فراکسیون ها موارد مذکور مورد بررسی نمایندگان قرار می گیرد.

عاشوری افزود: نمایندگان در کمیسیون ها و جلسات خصوصی با وزرا به گفت وگو و بررسی سابقه و برنامه های ارائه شده آنها می پردازند و سابقه آنها کاملاً مطالعه و بررسی می شود.

وی با بیان اینکه بیشتر وزرا از مجلس رأی اعتماد می گیرند، افزود: در هفته جاری نمایندگان برای برطرف شدن ذهنیت چند وزیر به نتیجه نهایی می رسند و از این وزرا دعوت می شود که به کمیسیون ها و فراکسیون آمده و شفاف سازی کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد به انتخاب نشدن وزیری از گیلان در کابینه دولت جدید، افزود: دولت یازدهم در انتخاب وزرا به استان گیلان توجه نداشته و نمایندگان این استان از رئیس جمهور این گلایه را دارند که در این انتخاب گیلان را نادیده گرفته است.

عاشوری تأکید کرد: محمدباقر نوبخت به عنوان معاون وزیر برنامه و بودجه است.

وی در پایان متذکر شد: نمایندگان گیلان، مازندران و گلستان در جلسه ای که با هم داشتند به اتفاق نظر رسیدند که دکتر محمدباقر نوبخت به عنوان معاون وزیر معرفی شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان