Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصمیم گیری درباره مصوبه مهرآفرین بعد از جلسات رای اعتماد وزار در مجلس خبر داد و گفت:استخدام هایی که در قالب این مصوبه صورت گرفته در حقیقت حق مردم و فرزندان آنها است که در قالب مصوبه مهرآفرین در حال پایمال شدن است.

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی با اشاره به طرح مهر آفرین که بر اساس آن دولت دهم شرایط استخدام 500 هزار نفر را فراهم آورده بود، تصریح کرد: این قانون نیست بلکه یک تصمیم یک شبه آقای احمدی نژاد بود و باید در مورد آن در مجلس بررسی شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: بالاخره در حال حاضر مردم روبه روی حاکمیت قرار دارند به طوری که 500 هزار جوان ثبت نام کردند و این یک فضای بسیار منفی برای دولت یازدهم خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پاسخ به این سوال که آیا مجلس به پیگیری طرح مهرآفرین که رئیس مجلس نیز آن را مغایر قانون اعلام کرد ورود می کند؟ گفت: مجلس بعد از جلسات رای اعتماد وزار در این مورد تصمیم گیری و مشکل را حل می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان این که مصوبه مهرآفرین بسیار سریع و بدون بررسی کارشناسی  تصویب شد گفت:دولت دهم  بدون توجه به مصالح کشور تصمیم به استخدام بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر را در ابتدای این طرح گرفت .

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان این که این مصوبه خلاف قانون و خالی از مهر است، افزود: این استخدام ها در حقیقت حق مردم و فرزندان آنها است که در قالب مصوبه مهرآفرین در حال پایمال شدن است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین اظهار کرد: تصمیات غلط و اشتباه دولت احمدی نژاد را باید یکجا با قانون تطبیق دهیم تا مردم هزینه آن را پرداخت نکنند. لازم به ذکر است طرح مهرآفرین طرحی بود که دولت احمدی نژاد در اواخر عمر خود آن را کلید زد و مجلس نیز سه بار آن را مغایر با قانون اعلام کرد. براساس طرح مهر آفرین مقرر شده بود دولت شرایط استخدام حدود 500هزار نفر نیرو را فراهم آورد که جزئیات اجرای طرح جنجالی مصوبه مهر آفرین در تاریخ 2اردیبهشت ماه 92از سوی غلامحسین الهام معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد. مجلس سه بار مصوبه دولت را مغایر با قوانین عادی دانست و چهره هایی مثل احمد توکلی در واکنش به اینگونه مصوبات استخدامی دولت گفته بودند که دولت می خواهد ساختار اداری کشور را به هم بریزد و زمین سوختهتحویل دهد. این در حالی است که اولین اقدام پرسروصدای دولت یازدهم به لغو مصوبه مهرآفرین منجر شد؛ اقدامی که دیوان عدالت اداری آن را رد کرد و غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم نیز در یادداشتی به بخشنامه ای که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صادر کرده است واکنش نشان داد./ منبع : خانه ملت
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان