Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از افزایش تعداد دستگاه های MRI از 3 دستگاه در سال 84 به 7 دستگاه در استان در سال 92 خبر داد و افزود: افزایش CTSCAN از یک دستگاه در سال 84 به 11 دستگاه در حال حاضر رسیده است

حسن بهبودی از ارتقای اورژانس بیمارستانها و اورژانس پیش بیمارستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: توسعه بخش های ویژه ICU- CCU  در شهرستانها و افزایش تعداد تخت های ویژه و ارتقای کیفیت تخت های بیمارستانی یکی زا شاخص های توسعه و پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی استان است.

وی تصریح کرد: اورژانس ها بدلیل کیفیت و حضور متخصصین مجرب در بیمارستانهای پورسینا، حشمت و رازی در طول سالیان اخیر کیفیت خوبی یافته است.

بهبودی ارتقای علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی را یکی دیگر از شاخص هیا پیشرفت این دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر 361عضو هیئت علمی دارد.

وی تعداد تخت ICU دربیمارستان های استان را 136 تخت برشمرد و تصریح کرد: این خود شاخص بسیار بزرگی در توسعه بیمارستانها است.

بهبودی افزود: 42 تخت همودیالیز در بیمارستان رازی رشت فعال است.

وی با اشاره به راه اندازی اولین مرکز IVF برای اولین بار در بخش های دولتی استان خبر داد و گفت: این مرکز در بیمارستان الزهرا (س) قرار دارد  تاکنون بیش از 500 نفر تحت درمان نازایی در این مرکز قرار گرفته اند.

بهبودی تجهیز مراکز آموزشی و درمانی استان به دستگاههای تخصصی را یکی دیگر از اقدامات موثر این دانشگاه برشمرد و یادآور شد: بیش از 98 درصد جراحی ها و پیوندها در استان صورت می گیرد.

وی از افزایش تعداد دستگاه های MRI از 3 دستگاه در سال 84 به 7 دستگاه در استان در سال 92 خبر داد و افزود: افزایش CTSCAN از یک دستگاه در سال 84 به 11 دستگاه در حال حاضر رسیده است./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان