Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در نشست این منطقه با بیان اینکه توسعه صنعت، محور اصلی فعالیت‏های این منطقه است اظهار کرد: براساس طرح جامع سازمان منطقه آزاد انزلی، توسعه محور اصلی فعالیت‏های این سازمان است و محوری‏ترین ماموریتی که طرح جامع به ما محول کرده، توسعه صنعتی است.

وی افزود: در این میان، موضوع جدی، توسعه صنعتی است که عمده توان مدیریتی منطقه آزاد انزلی باید در جهت پیشرفت صنایع، ایجاد صنعت و اشتغالزایی بهمراه بسترسازی برای فعالیت‏های صنعتی صرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تأکید کرد: حرکت در راستای این مأموریت برای منطقه تعریف شده و یکسری الزامات، ضرورت‏ها و زیرساخت‏هایی برای این کار وجود دارد.

رحیمی با اعلام اینکه بسترهای خوبی برای توسعه سرمایه‏گذاری در انزلی در همه بخش‏ها فراهم شده که با رفع مشکل اراضی و تامین زیرساخت‏ها، شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‏گذاران فراهم خواهد شد، تصریح کرد: خوشبختانه توانسته‏ایم شرایط را برای توسعه صنعتی فراهم کنیم، البته محدودیت‏هایی همچون مالکیت اراضی وجود دارد که در حال برطرف شدن است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: عمده‏ترین مسئله برای انجام فعالیت‏های صنعتی یا اجابت درخواست‏هایی از این جنس، بحث مالکیت اراضی است، به طوری که برخی تولیدکنندگان درصدد توسعه فضاهای تولیدی خود هستند که با مشکل مالکیت اراضی مواجه شدند، اما با تلاش سازمان، این مشکل نیز در حال مرتفع شدن است.

وی با اشاره به موضوع انتقال مالکیت اراضی به فعالان و صنایع منطقه نیز گفت: منطقه آزاد انزلی همواره پاسخگوی متقاضی و صنعتگر است و این موضوع در یک فرآیند هشت ماهه و با بسیج نیروهای حرفه‏ای از عوامل بیرونی و داخل سازمان انجام شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به تأمین زیرساخت‏های منطقه آزاد انزلی گفت: فاز صنعتی این منطقه در شهرک صنعتی انزلی قرار می‏گیرد که تمام بسترها و زیرساخت‏های لازم جهت فعالیت را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر، فضایی که در اختیار فاز صنعت قرار دارد، به عنوان اراضی پشتیبان بندر کاسپین، حالت موقت دارد که با اتمام مراحل اجرایی بندر کاسپین این بخش به فضای جدید منتقل خواهد شد.

رحیمی درخصوص آخرین وضعیت بندر کاسپین گفت: این بندر همواره با مشکلاتی مواجه بوده که در تعامل با مدیران استانی، مشکلات بندر در حال حل شدن است.

وی افزود: در این زمینه برخی عنوان کردند که سازمان محیط زیست با احداث این بندر مخالف است، در حالی که هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی توضیح داد: در خصوص بندر کاسپین دو مسئله اساسی وجود دارد که شامل بودجه برای ساخت و نیز مدیریت بندر است که در صورت تأمین بودجه، قصد داریم از ظرفیت‏های بندر به صورت فازبندی استفاده کنیم، به این معنا که بودجه را تقسیم کرده و هر فاز از بندر را به پایان برده و از منافع حاصل از بهره‏برداری آن فاز، استفاده خواهیم کرد، بعد سراغ فازهای بعدی می‏رویم.

وی ادامه داد: مسئله بعدی نیز مدیریت بندر است که با سازمان بنادر جلسات کارشناسی برگزار کرده‏ایم و با توجه به تخصصی بودن کار، موارد استفاده از بندر به این سازمان واگذار خواهد شد و منطقه آزاد انزلی می‏تواند فعالیت‏های اقتصادی و بازرگانی خود را از طریق این بندر دنبال کرده و در سایر بخش‏های بندری نیز از منافع حاصل از آن، استفاده کند.

رحیمی تأکید کرد: باتوجه به ظرفیت‏های بسیار عظیم بندر کاسپین در عرصه ترانزیت بین‏المللی، امید است با تلاش دست اندرکاران، به اهداف متعالی سازمان منطقه آزاد انزلی در این بخش دست یابیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان