Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیر عامل صنایع چوب و کاغذ ایران از اختصاص 30 هکتار زمین برای احداث دانشگاه صنعتی گیلان خبر داد و گفت: تمام امکانات برای احداث این دانشگاه در کارخانه چوکای تالش وجود دارد.

پرویز گلریز ارم ساداتی عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره ساخت دانشگاه صنعتی گیلان در چوکای تالش اظهار کرد: استاندار به شدت تأکید داشت که این دانشگاه در محل کارخانه چوکا احداث شود.

وی با بیان اینکه جلسه ای با حضور معاون آموزش عالی برگزار شد، افزود: در این جلسه تصمیم گرفته شد تا با توجه به ظرفیت های شهرک چوکا، دانشگاه صنعتی گیلان در این کارخانه ایجاد شود.

مدیر عامل صنایع چوکا، از اختصاص 30 هکتار زمین برای احداث دانشگاه صنعتی گیلان در این مجتمع خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای واگذاری این مقدار زمین به دانشگاه وجود دارد.

وی تصریح کرد: تمام امکانات برای احداث دانشگاه صنعتی گیلان با انواع ساختمان های آموزشی و آمفی تئاتر با ظرفیت دو هزار نفر وجود دارد.

گلریز ارم ساداتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با احداث دانشگاه شهرک چوکا اشتغال زایی نیروی انسانی خوبی در چوکا داشته باشیم.

وی احداث دانشگاه صنعتی را نیاز گیلان و منطقه دانست و یادآور شد: چوکا یکی از بزرگ ترین کارخانه های صنعتی کشور و حتی خاورمیانه است.

مدیرعامل چوکا ظرفیت تولید کاغذ کارخانه چوکا را 150 هزار تن در سال عنوان کرد و متذکر شد: تولید نئوپان و M.D.F و تولید ورق کاغذ و کارتن جزو طرح های توسعه این کارخانه هستند./منبع : فارس

گفتنی است در زمان معاون اولی شادروان حبیبی دانشکده دیگری با آب و تاب فراوان در چوکا افتتاح شد و بعدها به نام پردیدس ادامه فعالیت داد تا اینکه دو سال قبل به دانشگاه تهران ضمیمه شد که بهنگام الحاق با شکوه و شکایت پرسنل مواجه بود و معلوم نیست این دانشگاه جدید التأسیس پایدار خواهد بود یا اینکه سرنوشت مشابهی خواهد یافت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان