Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان به نقل از فارس: پدرام پاک آیین درباره مراسمی که روز سه شنبه با حضور رئیس جمهور به مناسبت روز خبرنگار برگزار می شود و هدیه ویژه ای که احمدی نژاد برای خبرنگاران درنظر گرفته است، اظهار داشت: اداره کل مطبوعات داخلی با تمامی مدیران عامل و مدیران مسئول خبرگزاری ها و روزنامه ها مکاتبه داشته است که از این طریق اسامی خبرنگارانی که در مراسم این روز حضور خواهند داشت را دریافت کند تا از این خبرنگاران به عنوان نمایندگان جامعه رسانه ای و خبری کشور دعوت شود.

وی با بیان اینکه هدیه در نظر گرفته شده از سوی رئیس جمهور برای مراسم روز خبرنگار امسال "متفاوت تر " از هدیه سال گذشته است، خاطرنشان کرد: این مراسم با حضور رئیس جمهور روز سه شنبه هجدهم مرداد ساعت 10:30 برگزار می شود.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه یادآور شد: همچنین طی مراسمی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تجلیل از خبرنگاران زن در روز دوشنبه ساعت 10:30 با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن سینمایی این وزارتخانه از بانوان خبرنگار قدردانی می شود.

پاک آیین با اشاره به رویکرد معاونت مطبوعاتی برای برگزاری این مراسم تصریح کرد: در طول 30 سال پس از انقلاب، تعداد خبرنگاران زن به لحاظ آماری رشد قابل توجهی یافته است چرا که پیش از انقلاب حضور زنان در مطبوعات پررنگ نبود و فضای رسانه ای کشور فضای سالمی برای بانوان محسوب نمی شد.

وی افزود: اما پس از انقلاب شاهد رشد آماری و تدریجی خبرنگاران، گزارشگران و نویسندگان مطبوعاتی زن در رسانه های سطح کشور هستیم و طی این سالیان، حضور بانوان و قلم فرسایی آنها در فضای رسانه ای و مطبوعاتی کشور باعث سالم سازی حوزه اطلاع رسانی شده و بانوان به ویژه در حوزه هایی مانند خانواده، روانشناسی، جامعه شناسی و کودک و نوجوان بیشترین ظرفیت را برای مخاطب سازی و اطلاع رسانی داشته اند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی با بیان اینکه حضور زنان خبرنگار به سلامت جامعه و رشد اخلاق در فضای اجتماعی یاری می رساند، گفت: نوع نگارش و قلم بانوان باعث تلطیف فضای رسانه ای کشور شده و با برگزاری این مراسم امید به ادامه این روند و تقویت حضور خبرنگاران زن در فضای رسانه ای کشور را داریم

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان