Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پیگیری پرداخت مطالبات معوقه کارکنان این نهاد در دولت یازدهم خبر داد.

حسن بهبودی ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی این شهر با تبریک فرارسیدن روز پزشک و روز داروساز از تلاش های فعالان در این عرصه قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: تقویت مرکز بهداشتی درمانی گیلان، ارتقای علمی و  پژوهشی و بازسازی بیمارستانی از جمله اقدام ها در راستای بخش درمان پزشکی استان است.

این مسئول، با ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال های 84 تاکنون، ادامه داد: جایگزینی تخت های بیمارستانی جدید به جای تخت های فرسوده از جمله اهداف تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 84 بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از یک هزار و 793 نفر به چهار هزار و 50 نفر افزایش یافته است خاطرنشان کرد: تعداد تخت های بیمارستانی نیز در گیلان از دو هزار و 260 تخت در سال 84 به سه هزار و 584 تخت در سال جاری افزایش یافته است.

وی، ارتقای شاخص های بهداشتی گیلان را شامل کاهش مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر پنج و زیر یک سال ذکر کرد.

بهبودی ادامه داد: تخت های ICU نیز از 27 تخت در سال 84 به بیش از 136 تخت در سال جاری رسیده است.

وی درباره افزایش تعداد تخت های بخش CCU، تصریح کرد: این آمار از 54 تخت در سال 84 به 83 تخت در سال جاری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به خدمات پزشکی ارائه شده، خواستار حفظ احترام و تکریم نیروهای انسانی از طرف پزشکان شد.

وی اضافه کرد: از مراکز خصوصی خواستاریم تا با ارائه تمام خدمات در راستای کار و تلاش مضاعف پیشگام باشند.

بهبودی از پیگیری پرداخت مطالبات معوقه کارکنان علوم پزشکی گیلان توسط دولت یازدهم خبر داد و گفت: در دیداری با نوبخت قرار شده تا این امر با یک برنامه سه ماهه دنبال و پیگیری شود.

وی یادآور شد: با ارائه لایحه بودجه 92 به مجلس در آذر امسال  این مشکل برطرف می شود.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در مراسم مذکور با تبریک روز پزشک و داروساز اظهار کرد: خلقت انسان به گونه ای است که از بدو تولد به دنبال علم و دانش است.

حجت الاسلام سید محمدرضا شفیعی امامی، با بیان اینکه علوم با توجه به نیازهای انسان اولویت بندی می شوند خاطرنشان کرد: هر انسانی طبق کنجکاوی خود علم می اندوزد.

وی با بیان اینکه دنیا به ابن سینا و زکریای رازی افتخار می کند، تصریح کرد: آموزه های اسلامی ما سرشار از کلیدها و کدهای علمی است.

این مسئول با اشاره به اینکه مواردی مانند فوت نکردن به غذا، به پشت نخوابیدن و ... از جمله احکام علمی در آیات و روایات اسلامی است.

 وی متذکر شد: ایران برای تبدیل به کشوری موفق تا افق 1404 از این آیات و روایات بهره می گیرد.

در همایش مذکور بیانیه دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز پزشک قرائت شد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان