Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: با توجه به واقعیت اقتصاد امروز ایران و وجود تحریم ها، هدفمندی، نقدینگی و از همه مهم تر بدهی هایی که ایجاد شده به گونه ای است که باید بیشتر به طرف بخش خصوصی و تعاونی برویم.

ایرج ندیمی با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگوهای مدیریت اسلامی بودند، اظهار کرد: مدیریت اسلامی در حقیقت براساس شاخصه های ادراکی، فنی و انسانی، قوت علمی و جسمی، برش اجرایی و امانت تعریف شده است.

وی در ادامه افزود: بنابراین شهیدان رجایی و باهنر اسطوره هایی بودند که توانستند عملا در دوره حیات مدیریتی خود از جهت سلامت علمی و اجرایی، نمونه و الگوهایی در راستای مدیریت جدید باشند که نه شرقی و نه غربی است به عبارتی نه اقتصاد باز و نه اقتصاد سوسیالیستی و نه تفکر امانیستی یا سکولار، بلکه تفکر دینی که خدمت به خلق را در حقیقت راهی برای رسیدن به خدا می دانستند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به اینکه سال 91 سال خوب عمرانی برای کشور نبوده است، گفت: در حقیقت بین 90 هزار میلیارد تومان سال 90 و 12 هزار میلیارد تومان سال 91 تفاوت بود که باعث شد اغلب پروژه ها بیش از 20 درصد تخصیص پیدا نکند لذا موجب شد تا در رابطه با پیشرفت پروژه های عمرانی نتوانیم به موفقیت هایی در استان و کشور دست یابیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل اضافه کرد: در شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل در زمینه پروژه های آب، برق و گاز پروژه هایی در این هفته به بهره برداری خواهد رسید اما در سطح ملی پروژه هایی از جمله سراوان به سیاهکل، دیلمان به سیاهکل، رودبنه به دریا یا پروژه‏های آموزشی نظیر احداث دانشگاه پیام نور باید تکمیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیشرفت پروژه ها از جهت ملی وضعیت بهتر ولی از جهت شهرستانی کل کشور مخصوصا گیلان وضعیت خوبی نداشته است کما اینکه در سال جاری نیز وضعیت بهتری نخواهیم داشت زیرا دولت می خواهد از 210 هزار میلیارد تومان اعتبار که برای پروژه های عمومی تعریف شده بود قریب به 100 هزار میلیارد تومان اصلاح بودجه بدهد به این معنی که با کسری بودجه مواجه است و علاوه  بر اینکه در پروژه های عمرانی در کل کشور تاکنون که در ماه ششم هستیم بیش از 5 درصد تخصیص نداشتیم به عبارتی عملا پروژه اجرا نمی شود و فقط هزینه های جاری آن داده می شود.

وی با بیان اینکه 2 سال اخیر از لحاظ عمرانی در کل کشور سال خوبی نبوده است، افزود: دولت قبلی قرار بود چند پروژه را تحت عنوان مهر ماندگار به اتمام برساند که متاسفانه به دلیل نداشتن منابع نیمه کاره مانده است.

ندیمی گفت: با توجه به واقعیت اقتصاد امروز ایران و وجود تحریم ها، هدفمندی، نقدینگی و از همه مهم تر بدهی هایی که ایجاد شده به گونه ای است که باید بیشتر به طرف بخش خصوصی و تعاونی برویم./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان