Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر درباره جایگاه و وظیفه دولت در نظام الهی اظهار کرد: علی (ع) در نامه خود به مالک اشتر والی مصر خود را بنده خدا نامید.

وی ادامه داد: دنیای امروز برای اینکه مردم از دین علیه قدرت های استبدادی آنها بهره نگیرد سعی می کند در تبلیغات خود این مسئله را در افکار مردم جای دهند که دین کاری به دنیای مردم و سیاست اداره مملکت ها ندارد.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه زمانی که جمهوری اسلامی برنامه خود را براساس ولایت فقیه و قانون اساسی از شریعت اعلام می کند افزود: این مسئله تمام دنیای استکبار خود را به وحشت می اندازد و درصدد نابودی جمهوری اسلامی بر می آیند تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران 34 سال به این مبارزه ادامه می دهد و هر روز نور انقلاب دنیا گیرتر می شود. که امیدواریم روزی این پرچم نظام اسلامی به دست صاحب الزمان (عج) برسد و دنیا گلستان شود.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه علیه (ع) در فرازنامه خود به مالک اشتر به چهار وظیفه بزرگ دولت اسلامی تاکید می کند گفت: علی (ع) در نامه خود فرمود مالیات های اراضی و کشاورزی نباید از آنها گرفته شود و در آن زمان یکی از راه های تأمین نیازمندیهای کشور گرفتن مالیات بود.

امام جمعه رشت به بودجه کشور اشاره کرد و گفت: در کشوری که بودجه مشخصی ندارد نمی تواند مانور دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های فراوانی در استان وجود دارد که می توان از آنها بهره گرفت خاطر نشان کرد: دولت باید درآمد و شغل مردم را تأمین کند.

وی گیلان را دارای ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف کشاورزی دانست و یادآور شد: بر اثر بی توجهی به کشاورزی این استان آسیب وارد شده است./منبع : فارس

قربانی افزایش شهرنشینی را یکی از مشکلات گیلان دانست و متذکر شد: در گذشته 70 درصد مردم در روستاها و 30 درصد در شهر ساکن بودند اما اکنون این آمار برعکس شده است.

وی در ادامه وضعیت بدحجابی را در استان را مورد انتقاد قرار داد و خواستار رسیدگی به این مسئله شد.

امام جمعه رشت با اشاره به تحولات منطقه و سوریه تصریح کرد: اگر آمریکا اقدام به حمله علیه سوریه کند تل آویو نابود می شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان