Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : صبح امروز استاندار گیلان در مراسم افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در مجتمع تجاری ستاره شمال منطقه آزاد انزلی گفت : گیلان شرایط استثنایی دارد و اجرای این مصوبه کالای همراه مسافر باید هوشمندانه انجام شود .

وی اضافه کرد : گیلان قطعه ای از ایران است و با مردان و زنان نامدار آن کارهای بزرگی انجام می شود و افتتاح  مصوبه کالای همراه مسافر حق کوچک مغفول مانده ای بود که باید اداء می شد .

کیهان هاشم نیا  افزود : ممنوعیت چند دهه ای که برای توسعه گیلان برداشته شد  و با  شروع سرمایه گذاری صنعتی که طی 10 سال گذشته آغاز شد ، الان گیلان جزء قطب های تولید کننده فولاد و سیمان ، سازنده کشتی ناو و سایر پروژه های صنعتی است .

استاندار گیلان از قابلیت امکان تولید کالا در منطقه آزاد انزلی و صدور آن به سرزمین اصلی آن خبر داد و بیان کرد : اشتباه مناطق آزاد تجاری قشم و کیش نباید در گیلان تکرار شود  زیرا قابلیت امکان تولید کالا ی ارزان قیمت در منطقه آزاد انزلی وجود دارد و  کالای همراه مسافر نیز در وضعیت اقتصادی منطقه تأثیرگذار خواهد بود و از امروز برنامه ریزی کنیم که خود تولید کنیم و خود صادر کنیم .

هاشم نیا با اشاره به این نکته که باید محدوده منطقه آزاد انزلی توسعه پیدا کند توضیح داد : محدوده منطقه آزاد انزلی به 1300 کیلومتر آن منحصر نیست بلکه در برنامه ریزی آینده توسعه پیدا خواهد کرد .

وی تاکید کرد : باید از امروز برای توسعه محدوده آن کار را شروع کنیم و کل سواحل شرق گیلان تا این منطقه را برای آن برنامه ریزی کرده و موجبات رونق اقتصادی این مناطق را فراهم نمائیم .

در ادامه این مراسم حسن خسته بند نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت : افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافردر منطقه آزاد انزلی زمینه ساز تحول خوبی برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری منطقه می شود /منبع : استانداری گیلان .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان