Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان از رتبه سوم این استان در واردات کالا پس از هرمزگان و خوزستان در کشور خبر داد.

پرویز تقوی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در مجتمع تجاری ستاره شمال منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: با تلاش مسئولان در مدت سه ماه گمرک در منطقه آزاد انزلی مستقر شده است.

وی به اهمیت گیلان در توسعه کشور اشاره کرد و افزود: گیلان در مسیر کریدور شمال – جنوب است.

تقوی با اشاره به صادرات گیلان در پنج ماه نخست امسال، تصریح کرد: بالغ بر 600 هزار تن کالا به ارزش 211 میلیون دلار در مدت مذکور به آسیای میانه و دیگر کشورهای دنیا از طریق گیلان صادر شده است.

مدیرکل گمرک انزلی از رتبه دهم صادرات گیلان بین 31 استان کشور خبر داد و بیان کرد: گیلان رتبه سوم واردات کشور پس از هرمزگان و خوزستان را کسب کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت گمرکات گیلان در واردات و صادرات کالا، خاطرنشان کرد: جایگاه تجاری استان به دلیل داشتن مرز زمینی، دریایی و هوایی ویژه است و اگر خط ریلی کشیده شود، شاید در منطقه خاورمیانه بی نظیر باشد.

تقوی خواستار ثبت سفارش کالای تجار گیلانی در منطقه آزاد انزلی شد و اظهار کرد: بازرگانانی که کالا را در گمرک شهید رجایی و خوزستان ثبت سفارش می کردند اکنون می توانند کالای خود را در گمرک انزلی ثبت سفارش کنند.

*بازرگانان کالای با کیفیت به مردم عرضه کنند

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز در مراسم مذکور به تکلیف دولت مبنی بر یکسان سازی کالای همراه مسافر در برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: قانون مذکور دو ماه گذشته به مناطق آزاد ابلاغ شده است.

سعید رحیمی با بیان اینکه مصوبه کالای همراه مسافر در مناطق آزاد تجاری ارس و انزلی اجرایی می شود، تصریح کرد: استقرار گمرک نخستین گام در اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در منطقه آزاد انزلی است.

وی استقرار گمرک در منطقه آزاد انزلی را سبب ایجاد انگیزه در تجار خواند و بیان کرد: فاز نخست کالای همراه مسافر با استقرار گمرک در مجتمع ستاره شمال منطقه آزاد انزلی آغاز شده است.

رحیمی با اشاره به اینکه مصوبه کالای همراه مسافر به مرور تمام مجتمع های منطقه آزاد انزلی را در بر می گیرد، اظهار کرد: آمادگی ثبت سفارش کالا اکنون در منطقه آزاد انزلی وجود دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری انزلی خواستار عرضه کالای با کیفیت و استاندارد از طرف تجار به مردم شد و تصریح کرد: بازرگانان باید کالایی را به مردم عرضه کنند که ارزش خریداری را داشته باشد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان