Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: کشته شدن شماری از اعضای گروهک تروریستی منافقین در عراق، نتیجه اقدامات خونبار آنان در به شهادت رساندن عزیزترین فرزندان این ملت بود.

آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت همچنین به بسته شدن اردوگاه نظامی اشرف از سوی دولت عراق اشاره و بیان کرد: منافقین کسانی بودند که باهنرها، رجایی ها، بهشتی ها و ... را به شهادت رساندند و اینک، خود گرفتار اقدامات غیرانسانی شان شدند.

وی در ادامه سخنانش بر لزوم اهتمام امت های اسلامی برای پیشرفت اسلام تاکید و اضافه کرد: سرمایه دنیای اسلام باید در راستای پیشرفت اسلام سرمایه گذاری شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با اشاره به ادعای اخیر آمریکا در حمله نظامی به سوریه افزود: باید این مسئله از طریق دیپلماسی و اتخاذ راهکارهای درست و اصولی حل شود.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش به دهه کرامت اشاره کرد و گفت: کرامت به معنای بزرگواری است و فاصله اول ذی القعده تا یازدهم این ماه که بین سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) است، برای ایران اسلامی و مردم دوستدار اهل بیت (ع) ارزش و اهمیت بسیاری دارد.

آیت الله قربانی از دستگاه ها و نهادهای فرهنگی خواست با نشر احادیث امام رضا (ع) و فرمایشات آن امام همام، نسبت به ترویج فرهنگ رضوی اهتمام بیشتری ورزند.

وی در خاتمه سخنانش با اعلام اینکه بزودی حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت با حضور مراجع عالیقدر افتتاح می شود، اظهار کرد: گیلان باید به یکی از قطب های فرهنگی کشور تبدیل شود.

آیت الله قربانی خاطرنشان ساخت: باید دست به دست هم دهیم تا مراکزی اینچنین در استان گسترش یابد.

آیین عبادی - سیاسی این هفته نماز جمعه رشت با حضور گسترده مومنان نمازگزار در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان