Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان منطقه آزاد انزلی را دروازه ورود سرمایه‏گذار خارجی به شمال کشور دانست.

دکتر منصور مولایی‏پور رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان گیلان و نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در نشست مشترک با مدیران اقتصادی این منطقه با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی دروازه ورود سرمایه‏گذار خارجی به شمال ایران است اظهار کرد: مهمترین هدف مرکز خدمات سرمایه‏گذاری گیلان جذب سرمایه‏گذار خارجی برای توسعه دانش فنی، ایجاد اشتغال مولد و افزایش بهره‏وری ظرفیت‏های ترانزیتی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری استان است که در این میان منطقه آزاد انزلی از جایگاه ویژه‏ای برخودار است.

وی وجود منطقه آزاد انزلی را نقطه قوت استان در زمینه جذب سرمایه‏گذار خارجی اعلام کرد و افزود: ویژگی‏ها و ظرفیت‏های این منطقه، مهمترین مزیت استان برای حضور سرمایه‏گذار است و با عنایت به بی‏نظیر بودن چنین منطقه‏ای با مزایای قانونی متعدد در شمال کشور، معرفی آن به سرمایه‏گذاران خارجی مهمترین اولویت کاری مرکز خدمات سرمایه‏گذاری گیلان است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‏گذاری با بیان اینکه نهادهای اقتصادی جهانی (بانک جهانی- صندوق بین‏المللی پول)، مناطق آزاد را مهمترین فرصت و مزایای قانونی برای جذب سرمایه‏گذار خارجی در هر کشور ارزیابی می‏کنند و چین نیز بوسیله مناطق آزاد خود به این جایگاه رفیع اقتصادی دست یافت، افزود: منطقه آزاد انزلی از وجود قوانینی مطابق با سازمان تجارت جهانی(wto)  و متناسب با قوانین بین‏المللی حمایت از سرمایه‏گذاران خارجی برخوردار است که باید از آن استفاده کرد.

مولایی‏پور رویکرد مرکز خدمات سرمایه‏گذاری استان را افزایش همکاری نهادهای عضو این مرکز با منطقه آزاد برای جذب سرمایه‏گذار اعلام و اضافه کرد: در مرحله نخست بدنبال معرفی، ایجاد رابطه و حضور سرمایه‏گذاران موجود استان در این منطقه هستیم تا از رهگذر ورود آنها زمینه افزایش فعالیت سرمایه‏گذاران داخلی و خارجی ایجاد شود.

وی خواستار همکاری بیشتر نهادهای استانی برای تسریع در خدمات رسانی به سرمایه‏گذاران و فعالین اقتصادی در منطقه آزاد انزلی شد و تصریح کرد: باید بپذیریم که این منطقه مهمترین کانون اقتصادی استان برای معرفی و فعالیت سرمایه‏گذاران خارجی است.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‏گذاری، تبلیغ مزایای قانونی و فرصت‏های سرمایه‏گذاری در این منطقه را مهمترین ضرورت اعلام کرد و افزود: در صورت آشنایی بیشتر مسئولین استان با مزایای قانونی منطقه، مدیران استان به سفیران جذب سرمایه گذاری تبدیل می‏شوند.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان با دیدار از فاز تجارت و صنعت منطقه از نزدیک با ظرفیت‏ها سرمایه‏گذاری و مسائل مبتلابه سرمایه‏گذاران آشنا شد. در این دیدار مدیران معاونت اقتصادی سازمان و تعدادی از سرمایه‏گذاران منطقه حضور داشتند./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان