Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : آیت الله مرتضی مقتدایی ، عضو جامعه مدرسین قم و رئیس پیشین حوزه های علمیه کشور به اتفاق حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت از بخش های حوزه علمیه امیرالمومنین گیلان بازدید کرد .

وی در پایان بازدید طی مصاحبه ای اعلام کرد : به مناسبت ولادت با سعادت ثامن الحجج سفری به گیلان کردیم و طبق قرار قبلی به اتفاق برادر بزرگوارم حضرت آیت الله قربانی ، امام جمعه محترم رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان از حوزه عظیم امیر المومنین (ع) که در دست ساخت می باشد بازدید نماییم .

وی افزود : من احداث این حوزه را مرهون سه چیز می دانم . اول نیت خالص و لله بودن آیت الله قربانی که جدا با این خلوص این ایده را به اجرا گذاشتند . دوم همت عالی و بلند و سوم روحیه قوی است که الحمد الله همه این مشخصات در ایشان وجود دارد که اقدام به احداث چنین حوزه علمیه بی نظیر در کشور نمودند .

عضو جامعه مدرسین قم ادامه داد : ما نه تنها چنین حوزه علمیه با این عظمت در کشور نداریم بلکه می توانیم بگوییم نسبت به دانشگاه ها هم این تقدمی دارد .

آیت الله مقتدائی گفت : از ویژگی حوزه علمیه امیر المومنین (ع) این است که نه تنها ظرفیت پذیرش طلاب کشور را دارد بلکه توان جذب طلاب خارج کشور را نیز دارد کما اینکه طبق صحبت هایی که با مدیریت محترم جامعه المصطفی شده قرار است در سال تحصیلی آینده تعداد یکصد نفر از طلاب خارجی در حوزه علمیه امیرالمومنین پذیرش شود.

وی افزود : جامعه المصطفی طلاب خارج کشور را پذیرش می کنند که پس از پایان تحصیلات به کشور های خودشان باز می گردند و منشا خیرات و برکات زیادی می شوند.

وی در ادامه گفت : از آن جایی که من رئیس و عضو هیئت امنا جامعه المصطفی هستم به همین مناسبت به کشور های متعدد مسافرت کردیم و فارغ التحصیلان این مجموعه را که در خارج هستند ملاحظه کردیم ، جدا هر کدام از آن ها منشا برکاتی در کشورهای خودشان هستند.

آیت الله مقتدائی افزود : بنابراین حوزه علمیه امیرالمومنین هم جنبه داخلی دارد هم جنبه بین المللی و بحمدالله از همه تجهیزات و امکانات روز نیز بهره مند هست و طلابی که در اینجا مشغول به تحصیل خواهند شد جا هیچ نیازی به خارج از این جا نخواهند داشت و همه نیازهایشان در داخل همین حوزه تامین خواهد شد .

وی در خصوص تجهیز حوزه های علمیه به فنآوری های نوین گفت : بحمدالله الان در کل کشور مدارسی که احداث می شوند ، مثل همین حوزه به کلیه امکانات آموزشی ، رفاهی، بهداشتی ، فرهنگی ، خدماتی ، ارتباطات و حتی دارالشفا مجهز می شوند که اگر طلبه ای مریض شد در همین جا درمان و در صورت نیاز بستری شود .

آیت الله مقتدائی در مورد گسترش حوزه های علمیه خواهران در کشور نیز گفت :  بحمدالله اخیرا به دستور مقام معظم رهبری شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور. مثل حوزه های برادران در سراسر کشور تشکیل شد که به امر سیاستگذاری و برنامه ریزی در این بخش مشغول است.

وی گفت : الحمدالله حوزه های خواهران در سطح کشور رو به گسترش است و در استان گیلان هم قبلا حوزه علمیه خواهران بود ولی باز به برکت وجود حضرت آیت الله قربانی ضمن توسعه حوزه علمیه خواهران یک ساختمان بسیار مجهزی برای حوزه های علمیه خواهران در دست ساختمان است که آن ساختمان اگرچه نسبت به حوزه علمیه امیرالمنین (ع)  کوچکتر است ولی همه امکاناتی که در این جا تعبیه شده ان شاءالله در آن جا پیش بینی شده است .

M 1

M 2

M 3

M 4

M 5

M 6

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان