Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در رشت از دانش آموزان خواست با تحصیل علم و دانش، برای پیشرفت و تعالی میهن اسلامی تلاش کنند.

دکتر محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی 93 - 93 در دبیرستان دکتر شهید بهشتی رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تقارن این هفته با آغاز سال تحصیلی افزود: دانش آموزان به عنوان آینده سازان میهن اسلامی باید ادامه دهنده راه شهدا باشند.

وی ادامه داد: جانبازان، یادگاران جبهه های جنگ و شهادت هستند که برای سرافرازی کشور جانفشانی کردند.

معاون رییس جمهوری به رشادت های سپاهیان، بسیجیان و ارتشیان در کشور اشاره و اظهار کرد: اگر فداکاری ها و رشادت های این افراد نبود، ما امروز در امنیت و آرامش نبودیم.

وی که خود از دانش آموختگان دبیرستان دکتر شهید بهشتی رشت است، گفت: امروز اولین روز مهرماه، روز آغاز سال تحصیلی جدید و دومین روز از هفته دفاع مقدس است و برنامه های مختلفی در مدارس برگزار می شود اما حضور چهار نسل از فرهنگیان در دبیرستان شهید بهشتی رشت از ویژگی های مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در این مدرسه است.

نوبخت خطاب به دانش آموزان یادآور شد: رییس جمهور آتی ممکن است که یکی از شماها باشد زیرا مسوولیت ها و مدیریت ها برای افراد خاصی تعریف نشده و این، یکی از امتیازات نظام مردمی در جمهوری اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش؛ گفت: حمله دشمن از سال 59 تاکنون هیچگاه به پایان نرسید و تنها از شکلی به شکل دیگر تغییر کرده و اکنون به شکل تحریم های گسترده اقتصادی ظاهر شده است.

معاون رییس جمهوری افزود: امروز نیز مانند آن روزها جنگ و دفاع انجام می شود اما با اسلحه وحدت، منطق و بیان انجام می گیرد.

وی ادامه داد: مردی از کشور شما دکتر روحانی برای دفاع از حقوق ملتش به سازمان ملل رفت تا در مذاکره رو در رو با کسانی که نمی خواهند حق یک ملت بزرگ را به رسمیت بشناسند؛ با تدبیر، منطق و با تبعیت از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری حق ملت ایران را استیفاء کند.

نوبخت همچنین به خاطراتی از دوران تحصیل خود در این مدرسه و دوران مدیریت این واحد آموزشی اشاره و خاطر نشان کرد: دبیرستان دکتر شهید بهشتی همواره جزو دبیرستان های نمونه استان گیلان بوده و راهپیمایی های دوران انقلاب پایانش در این مدرسه بود و سخنرانی های دوران پیروزی انقلاب در این مدرسه برگزار می شد.

وی از دانش آموزان خواست تا بزرگان را یاد کنند و بدانند خدایی ناظر و حاضر بر اعمال ماست که اگر کوچکترین ظرفیت را در وجودمان ببیند، اگر همه جمع شوند تا این لطف را از ما بگیرند، خداوند مانع این کار شده و به ما کمک می کند.

در پایان معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از معلمانش و جعفر خمامی زاده مدیر مدرسه شهید بهشتی(ره) در زمان تحصیل خود، با لوح تقدیر و هدایایی تقدیر کرد.

سال تحصیلی 93 - 92 در استان گیلان روز دوشنبه با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در استان گیلان آغاز شد.

همزمان با نواخته شدن این زنگ 385 هزار دانش آموز در حدود چهار هزار واحد آموزشی در 20 هزار کلاس درس سال تحصیلی 93 - 92 را آغاز کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان