Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه حوزه علمیه پایگاهی برای صاحب زمان (عج) است گفت: یقینا در آینده‏ای نه چندان دور بزرگان از این پایگاه برخواهند خاست.

حجت‏الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاحیه حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) رشت اظهار کرد: جا دارد در این مراسم یادی از مجاهد و روحانی بزرگ میرزا کوچک جنگلی داشته باشم که روحانی و مجاهدی بزرگ بود و در راه دفاع از کشورش جانش را از دست داد و شهید شد.

وی به حضور رئیس جمهور در مقر سازمان ملل اشاره کرد و گفت: مایه افتخار است که آزاده و سرافراز در همه جای جهان حضور داریم و یک روحانی و هم لباس ما در بزرگترین تریبون جامعه جهانی حضور دارد و آیاتی از قرآن کریم را می‏خواند.

حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی ادامه داد: روزگاری بر کشور ما گذشته است که نمی‏توانستیم عمامه بر سر بگذاریم و جنایتکاران کار را به جایی رسانده بودند کسانی که می خواستند در این راه قدم بردارند مواجه با کیفر می‏شدند.

وی با ابراز خرسندی از افتتاح این حوزه علمیه خاطرنشان کرد: این حوزه پایگاهی برای حضرت صاحب زمان (عج) است و یقینا در آینده‏ای نه چندان دور بزرگان از این پایگاه برخواهند خاست.

به گزارش ایسنا، حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) برای اولین بار در جهان اسلام در زمینی به مساحت 40 هکتار و با زیربنای 71 هزار متر مربع در چهار طبقه احداث شده است.

این حوزه علمیه ظرفیت پذیرش 2 هزار طلبه را دارد و با افتتاح فاز نخست آن 300 طلبه جذب می شوند که 150 نفر از این طلاب ایرانی و 150 نفر غیرایرانی از 20 کشور مانند چین، روسیه، آسیای میانه و منطقه قفقاز سال تحصیلی جدید را در این حوزه آغاز می کنند.منبع : ایسنا

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان