Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان از پرداخت 102 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به یک هزار و 150 نفر در نیمه نخست امسال خبر داد.

اسماعیل خداپرست ظهر امروز در نشست صندوق مهر امام رضا (ع) استان گیلان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی خرد، ازدواج و اجرای طرح کارت میزان را از مهم ترین برنامه های این صندوق در نیمه نخست امسال ذکر کرد.

وی پرداخت تسهیلات اشتغالزایی صندوق را از طریق ثبت نام اینترنتی در سایت صندوق مهر امام رضا و نیز بررسی نامه های سامد استانداری عنوان کرد.

این مسئول، اظهار کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی خرد درخواست های متقاضیان را در ابتدا مورد بررسی قرار داده و سپس به افراد واجد شرایط دارای مهارت و طرح حداکثر 15 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال به صورت دو مرحله ای برای تهیه مکان و خرید تجهیزات پرداخت می شود، افزود: در نیمه نخست امسال 102 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به یک هزار و 150 نفر پرداخت شد.

به گفته خداپرست، 21 نفر از کارشناسان صندوق شهرستان های استان بر روند اجرای طرح دریافت کنندگان تسهیلات نظارت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال صندوق مهر امام رضا (ع) با دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری برای اجرای طرح اشتغالزایی در روستاها تفاهمنامه ای منعقد کرده که سهم در نظر گرفته شده برای گیلان 41 روستا است.

مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) گیلان، عدم اشتغال و سرپرست خانوار بودن را از اولویت های افراد متقاضی روستاها برای پرداخت اینگونه تسهیلات ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال از 4 هزار و 149 طرح اشتغال نظارت صورت گرفته است، یادآور شد: تعداد مشاغل ایجاد شده 3 هزار و 756 فقره بوده که نشانه اجرای 91 درصدی اشتغال طرح ها است.

خداپرست، پرداخت 5 میلیارد و 55 میلیون ریال به 337 نفر از کارگران شرکت ها در قالب کارت میزان برای خرید کالای ایرانی را از جمله اقدام های صورت گرفته توسط صندوق مهر امام رضا (ع) در سال جاری ذکر کرد.

وی، متذکر شد: از 40 میلیارد ریال سهمیه تسهیلات ازدواج در گیلان، به 983 نفر بالغ بر 35 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در مدت مذکور پرداخت شده است./منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان