Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : سالروز ازدواج امیرالمومنین علی(ع) و حضرت فاطمه(س) مراسم جشن پیوند آسمانی با حضور مهندس اکبرزاده معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان ، فرماندار ، مدیران شهری و جمعی از خیرین و واقفین در سالن اجتماعات کانون بسیج جوانان رشت برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین عادلی ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان در این مراسم ضمن تبریک بمناسبت این روز خجسته گفت : ازدواج امر مقدسی است که در همه ادیان اهمیت بیان آن ذکر شده و این نشان دهنده مقدس بودن این فریضه است که جوانان ما باید این فریضه را گرامی بدارند .

وی همچنین گفت : ازدواج دارای شرایط اساسی است و این شرایط به بر دو نوع ازدواج عاقلانه و ازدواج عاشقانه است و بهترین نوع آن ازدواجی است که عاقلانه انتخاب شود و عاشقانه ادامه پیدا کند و این ازدواج است که خداوند آن را مایه آرامش انسانها قرار داده است .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین درباره احادیث ذکر شده در بیان اهمیت ازدواج افزود : پیامبر اکرم(ص) همواره به یاران خود توصیه می کردند هرکس ازدواج کند نیم دین خود را تکمیل کرده است و فرمود هرکس می تواند ازدواج کند و اینکار را عقب بیندازد از امت من نیست . پس نتیجه می گیریم اهمیت و بیان ازدواج در دین بسیار زیاد تاکید شده و این نشان دهنده این موضوع مهم در اسلام است .

وی همچنین درباره فواید ازدواج گفت : ازدواج حفظ و تقویت کننده ایمان ، بهرمندی از دوران شیرین جوانی ، پاک ماندن از فساد و انحرافات ، آرامش روحی ، یافتن شخصیت اجتماعی و برکت در زندگی از فواید مادی و معنوی ازدواج است و ازدواجی دارای این شرایط است که ازدواج بهنگام باشد .

عادلی همچنین در پایان گفت : مشکلات سرراه ازدواج و بیشتر مسائل مادی است و راه حل آن اول توکل جستن به خداوند بزرگ است زیرا خدا خود در این راه حامی و یاور ازدواج کنندگان است دومین راه توجه بیشتر به معنویات است و سومین مورد کم کردن تشریفات و ساده برگزار کردن آن است که در این ضمینه باید به آن توجه شود .

در پایان این مراسم خطبه عقد دو زوج توسط حجت الاسلام عادلی خوانده و مراسم برش کیک عروسی بصورت نمادین توسط عروس و داماد برگزار شد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان