Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اداره زکات گیلان از پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون تومان زکات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط گیلانی ها خبر داد.

حجت الاسلام حامد آزمایش ظهر امروز در همایش زکات در سبک زندگی اسلامی در محل سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: زکات در اسلام امری واجب و ارزشمند محسوب می شود.

وی پرداخت زکات را وظیفه افراد نسبت به دیگران عنوان کرد و افزود: خمس و زکات بر درآمدهای انسان واجب است.

آزمایش با بیان اینکه اسلام به تمام ابعاد زندگی انسان ها توجه دارد، تصریح کرد: اسلام با توجه به نیازهای مختلف انسان احکام گسترده ای را وضع کرده است.

رئیس اداره زکات گیلان به جمع آوری 350 میلیون تومان زکات در سال 90 در استان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته گیلانی ها یک میلیارد و 540 میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

وی از پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون تومان زکات از ابتدای سال جاری تاکنون توسط گیلانی ها خبر داد و بیان کرد: زکات مذکور از کارخانه های برنجکوبی، استخرهای ماهی، مرغداری ها، تولیدکنندگان عسل و ... دریافت شده است.

آزمایش با پیش بینی جمع آوری 3 میلیارد تومان زکات تا پایان امسال در گیلان، خاطرنشان کرد: اولویت پرداخت زکات به فقرای محلی است.

رئیس اداره زکات گیلان، زکات برنج را مستحب دانست و اظهار کرد: زکات طلا و نقره تاکنون در گیلان دریافت نشده است.

وی به برگزاری همایش بزرگ زکات در سال گذشته و امسال در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال یک هزار روحانی و 700 خیر در همایش زکات استان شرکت کردند.

آزمایش، دبیری ستاد زکات گیلان را به عهده کمیته امداد ذکر کرد و گفت: نماینده ولی فقیه در گیلان ریاست ستاد زکات استان را به عهده دارد.

رئیس اداره زکات گیلان دریافت و هزینه زکات را به عهده کمیته امداد دانست و تصریح کرد: فرهنگ سازی در جمع آوری زکات حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اهدای یک هزار و 400 درخت در قالب شجره طیبه در گیلان، بیان کرد: درختان گردو، فندق و ... برای امر زکات توسط مردم در نقاط مختلف استان اهدا شده است.

به گفته آزمایش، سال گذشته گیلان رتبه نخست افزایش زکات در کشور را کسب کرده است./منبع : فارس

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان