Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : با نزدیک شدن به پایان مجلس هشتم ، رفته رفته شاهد فعالیت و رایزنی های اشخاص ، گروه ها و جناح های سیاسی حول محور انتخابات می باشیم . انتخاباتی که از هم اکنون پر حاشیه بودن آن دور از انتظار نیست . زیرا با توجه به شرایط فعلی ، حضور فعال و قاطع جریان های نوظهور می تواند حال و هوای متفاوتی را به عرصه رقابت وارد نماید . طبیعتاً پافشاری برای تصاحب صندلی های بهارستان از سوی نامزد های نمایندگی می بایست بر مبنای خدمت به مردم و کشور عزیزمان باشد نه اینکه عده ای با ورود به مجلس به دنبال کارهای شخصی ، لابی های معنادار سیاسی ، بده بستان های اقتصادی ، تمرکز عمده بر روی عزل و نصب مدیران و ... داشته باشند و تنها عنوان نماینده بودن را یدک بکشند و شاخصه های پیشرفت در حوزه انتخابیه خویش را به فراموشی بسپارند !!!

در این بین تلاش گسترده نمایندگان کنونی برای هدایت مجدد سکان مجلس مستلزم رو کردن برگی تازه می باشد تا بتوانند توجه و نظر افکار عمومی را به خود جلب نمایند . اما آیا این امر در مرکز استان گیلان با توجه به زمزمه های حضور نیروهای توانمند مدیریتی در انتخابات مجلس نهم ، ممکن است ؟

نمایندگانی که با گذشت سه و نیم سال از فعالیت در حوزه انتخابیه خویش ، تاکنون گزارش روشنی از عملکردشان ارائه نشده و تا پیش از جابجایی صورت پذیرفته در رأس مدیریت عالی استان ، تنها در مصاحبه های خود به انتقاد فراوان علیه استاندار وقت می پرداختند و پس از جابجایی فوق ، این روزها به انتقاد از مسئولان شهری می پردازند و گویی خود دارای شرح وظایف مشخص و معینی برای بهبود وضعیت کلانشهر رشت که همگان از سال 88 از نیاز به حمایت های بودجه ای آن سخن به میان می آورند ، نمی باشند !!!

به راستی به چه میزان نمایندگان محترم خود را در پیگیری مطالبات و صیانت از حقوق مردم متعهد دانسته و در آستانه انتخابات به کلیه امور نگاهی منصفانه و به دور از نگاهی تبلیغاتی دارند ؟

به هر روی در انتظار برقراری فضای تعامل بین نمایندگان و مسئولان خواهیم بود تا با اتخاذ تصمیمات مناسب و در خور شأن مردم راهکاری مناسب برای تسریع و تسهیل در حل مشکلات داشته باشند . هرچند ظاهرسازی و رنگ و بوی تبلیغاتی این فضا ، از هم اکنون تا انتخابات نمود بیشتری یافته است . اما در رقابت پیشرو ، انتخاب شخصیت های متدین ، دارای سوابق شایسته مدیریتی ، حسن شهرت محلی ، دارا بودن جایگاه مناسب اجتماعی ، سیاسی ، علمی و ... می تواند در مسیر پیشرفت موانع موجود را کنار زده و با قدرت در دستیابی به جایگاه حقیقی مثمرثمر واقع شود . اگرچه نمی توان این حقیقت تلخ را نادیده گرفت که ارتباط تنگاتنگی بین موفقیت یا عدم موفقیت یک نامزد نمایندگی با حجم هزینه های مبارزاتی وی با دیگر نامزدها برای کسب کرسی های مجلس وجود دارد !

نگارنده در پایان امیدوار است که مسئولان و نماینگان استان سرسبز و در عین حال پر حاشیه گیلان به دور از بیانیه ها ، تکذبیه ها ، کبیر دانستن یا ندانستن ها ، انتقاد هایی که در جهت تخریب و جلب توجه و نه در جهت سازندگی و ... می باشند ، بپرهیزند و به دنبال اجرایی شدن طرح های بسیار مهمی ، نظیر طرح « نهضت سراسری ایجاد اشتغال » برای جوانان باشند تا به یاری خداوند متعال چشم انداز روشنی پیشروی جوانان تحصیل کرده این خطه قرار گیرد.

به قلم نیما حاجتی ضیابری

www.nimahajati.blogfa.com

www.shomalefarda.com

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان