Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه استانداران در حقیقت دولت کوچک هستند، گفت: استاندار در استان دارای جایگاه والایی است و اگر امور را تدبیر کند موجب پیشرفت استان شده و اگر به روزمرگی بگذراند عقب ماندگی استان را موجب می شود.

وی با بیان اینکه یک مدیر خوب می تواند موجب الگو شدن استان برای سایر استان ها شود، افزود: اگر مدیر آگاه در یک استان به وظایف قانونی خود عمل کند و تلاش شبانه روزی داشته باشد؛ می تواند زیرمجموعه اش را نمونه کند.

آیت الله قربانی، با ابراز تاسف از برخی انتصاب ها تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد افرادی بر استان تحمیل شده که موجب عقب ماندگی گیلان شدند و بنده بارها این امر را تذکر دادم اما ترتیب اثر داده نشد و هم اکنون آثار آن دوران را می بینیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید سعی بر شایسته سالاری و قرار دادن هر کس در جایگاه مناسب خود است، افزود: البته انتقادی هم به این دولت دارم و آن این است که نباید افراد لایق و شایسته دولت قبلی را برکنار کنیم و باید از ظرفیت آنان نیز بهره ببریم و نگذاریم روح امید در مخلصان بمیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: گرچه استدلال دولت در این امر هم منطقی است و خواهان بکارگیری افرادی است که همسو با رویکرد دولت است.

وی خطاب به مدیران تاکید کرد: در دوران مسئولیت خود به گونه ایی رفتار کنید که بعد از اتمام دوران خدمت مردم به نیکی از شما یاد کرده و از شما به عنوان مدیری دلسوز، خدمتگزار و مفید یاد کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه تاریخ در مورد ما قضاوت می کند، اذعان کرد: تاریخ از زوایای زندگی ما به آیندگان خبر می دهد و کاری کنیم که در تاریخ و در دید مردم قضاوت در مورد ما قضاوت شایسته باشد.

وی ادامه داد: امروز ممکن است با سیاست، رفاقت و رابطه کاری را انجام داده و مردم را فریب دهیم اما در روز قیامت حقیقت آشکار می شود و اگر صادقانه عمل نکرده و از اموال بیت المال سوء استفاده کرده باشیم باید پاسخگوی ناکارآمدی و خلافمان در قیامت باشیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه صبغه عمومی مسئولان ما خوب است، اذعان کرد: هاشم نیا مدیری لایق و پاکدست بوده و در مدت مسئولیتش کارهای بسیاری انجام داد و نجفی استاندار جدید هم انسانی کاردان، لایق و باتجربه است که امیدواریم منشاء آثار و برکات بسیاری برای استان باشد.

وی با بیان اینکه فقر و مشکلات مردم گیلان در زیر لایه طبیعت سرسبزش پنهان شده است، از دولت خواست تا این استان را مورد توجه جدی قرار داده و مسئولان و نمایندگان استان را در رفع مشکلات حمایت کنند.

آیت الله قربانی تصریح کرد: باید از این فرصت جهت توسعه استان نهایت بهره را ببریم، چون هم دولتی کاردان و هم وزرایی با تجربه داریم و به گونه ایی عمل کنیم که یادآور دوران طلایی برای استان در طول تاریخ باشد./منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان