Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : حتما استراتژیست می دانند مَثَلِ بعضی ها مثل مَثَلِ آن بازاری ای است که از او پرسیدند : دو، دو تا ؟ گفت : بستگی دارد ! گفتند : یعنی چه ؟ گفت : اگر می خواهی بفروشی ، می شود، سه تا و اگر می خواهی بخری، می شود پنج تا !!

از آن جائی برخی منافع و مصالح ایجاب می کند آمار و ارقام به درستی اعلام نشود بنابراین وقتی استاندار جدید گیلان در روز معارفه اش از میان تمام سوژه ها انگشت روی این مهم می گذارد که : "نباید هرگز گزارش دروغ به مردم دهیم" به نظر می رسد چندان با واقعیت ساری و جاری مطابقت نداشته باشد و اصلا این آرزوی عمومی دست یافتنی نباشد که در آن صورت تحقق مدینه فاضله امکان پذیر می شود.

وقتی بقول مولوی : "عقل اول راند بر عقل دوم - ماهی از سر گنده گردد نی ز دمبه عملکرد متولیان فرهنگی توجه می شود دیگر عذر و تقصیری برای دیگران نمی ماند تا باعث اعتراض استاندار شود .

 بعنوان مثال : مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پایان جلسه فرهنگ عمومی مورخه 20 مهر 92 در حضور نماینده ولی فقیه در استان اعلام کرد : "در سال گذشته بالغ بر 700 میلیون تومان یارانه بین 190 نشریه استان توزیع شده است".

وقتی این نظر مدیر کل محترم مورد تشکیک من قرار گرفت نماینده ولی فقیه به کمکم آمد ،حال نظر نماینده ولی فقیه چه بوده بماناد ؟!

دو روز بعد از بیان این نظر با مصاحبه جهت دار ( ! ؟ ) معاونت فرهنگی ارشاد اسلامی گیلان ، آقای محمد حسن پور با خبرنگار معین در خزر آنلاین ( ! ) مورخه 22 مهر 92 مواجه شدیم که : "157 نشریه محلی در استانفعال هستند ".

در تلاش بودم که برای ما به التفاوت آمار مدیر کل و معاونت ایشان ، یعنی فاصله 157 تا 190 نشریه که به 33 رقم می رسد توجیهی پیدا کنم که شاهد از غیب رسید :

معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد در خصوص نشریات فعال استان های کشور طی مصاحبه ای در مورخه 23 مهر 92 با خبرگزاری فارس آمار مطبوعات فعال استان گیلان را چنین اعلام کرد :

"4 گیلان : دارای 168 نشریه دارای مجوز و 99 نشریه در حال انتشار "

حال کدام رقم قابل استناد است و بر اساس کدام آمار یارانه مطبوعات توزیع شده و آیا منظور استاندار از همین نوع آمار ها بود یا خیر و چگونه ایشان می تواند با این پدیده مقابله کند باید : "بنشینم و صبر پیش گیرم - دنباله کار خویش گیرم". چون سبک و سیاق آن بازاری محترم نوعی شیوه مدیریت است که می تواند برای بسیاری کارگشا باشد !!؟

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان