Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‏گذاران سوئدی می‏توانند در بخش‏های احداث پالایشگاه، نمایشگاه دائمی و بین‏المللی، بیمارستان فوق تخصصی، فرودگاه، متروی رشت، راه‏ آهن و جاده‏سازی و در مجموع در بحث عمران شهری سرمایه‏گذاری کنند.

جبار کوچکی‏نژاد از حضور سرمایه‏گذاران سوئدی در گیلان خبر داد و اظهار کرد: تیمی از سرمایه‏گذاران سوئدی به دعوت ما در گیلان حضور پیدا کردند و از مجتمع رفاهی عینک در رشت و همچنین منطقه خمام بازدید کردند.

وی با بیان اینکه سرمایه‏گذاران سوئدی جلسه‏ای با استاندار با حضور رئیس سازمان‏های صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد و دارایی گیلان، شهرداری و شورای شهر رشت داشتند، افزود: این سرمایه‏گذاران در این جلسه بیان کردند که می‏توانند در بخش‏های احداث پالایشگاه در یکی از شهرهای رشت یا رودسر یا انزلی، نمایشگاه دائمی و بین‏المللی، بیمارستان فوق تخصصی، فرودگاه، متروی رشت، راه‏آهن و جاده‏سازی و در مجموع در بحث عمران شهری سرمایه‏گذاری کنند.

نماینده مردم در مجلس در ادامه با اشاره به اینکه در جلسه فوق دو طرف به بیان دیدگاه‏های خود پرداختند، گفت: در این جلسه تفاهم‏نامه‏هایی نیز امضا شد که در نهایت شهرداری و سازمان اقتصاد و دارایی متعهد شدند که زمین و امکانات مورد نیاز را تامین کنند لذا این سرمایه‏گذاران پس از برگشت به کشور خود و انجام مطالعات و بررسی‏های لازم برای اجرای پروژه‏ها در گیلان تصمیم می‏گیرند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: اگر دستگاه‏های دولتی از این سرمایه‏گذاران حمایت و بسترهای لازم را فراهم کنند این افراد می‏توانند آورده مالی خوبی از سوئد و دیگر کشورها به داخل استان داشته باشند، در حال حاضر این سرمایه‏گذاران در تهران هستند و قرار بود که شب گذشته جلسه‏ای با نمایندگان استان داشته باشند که این جلسه به امروز در مجلس موکول شد.

کوچکی‏نژاد درخصوص مقدار سرمایه‏گذاری این سرمایه‏گذاران گفت: این سرمایه‏گذاران اعلام کردند که در بخش پالایشگاه پنج میلیارد دلار و همچنین در منطقه خمام حدود یک میلیارد دلار سرمایه‏گذاری می کنند.

وی در ادامه افزود: این سرمایه‏گذاران در بخش‏های مختلف به سود خود می‏رسند به عنوان مثال در بیمارستان پس از چند سال به سود حاصل از سرمایه‏گذاری خود می رسند یا در مبحث متروی شهری، دولت و شهرداری متعهد می‏شوند که در زمان مقرری مبلغ مشخصی سود حاصله را پرداخت کنند./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان