Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان :  محمدعلی نجفی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناوگان شمال کشور توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را عظیم خواند و اظهار کرد: با وجود نیروی دریایی در دریای صلح و دوستی خزر احساس آرامش می کنیم.

وی نیروی دریایی ارتش را مقتدر عنوان کرد و افزود: ایران دارای قوی ترین نیروی دریایی در منطقه است و این امر پشتوانه بزرگی برای مردم و مسئولان محسوب می شود.

نجفی بخشی از توسعه گیلان را در بستر آب و دریا دانست و تصریح کرد: نیروی دریایی پشتوانه توسعه گیلان است.

استاندار گیلان از توسعه بنادر انزلی و آستارا خبر داد و بیان کرد: بندر کاسپین در حال احداث است.

وی تکمیل راه آهن گیلان را حائز اهمیت ذکر کرد و گفت: راه آهن در حمل کالا از بنادر تاثیرگذار است.

نجفی نیروهای مسلح ایران را شجاع و با شهامت خواند و یادآور شد: اندیشه مقام معظم رهبری در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام است.

*13 آبان روز بی بدیل اقتدار نظام اسلامی است

امام جمعه بندر انزلی نیز در مراسم مذکور 13 آبان را یکی از روزهای بیاد ماندنی ذکر کرد و گفت: 13 آبان روز بی بدیل اقتدار نظام اسلامی است.

حجت الاسلام سید داوود موسوی 13 آبان را یکی از روزهای جاوید مقلدان امام (ره) و مقام معظم رهبری توصیف کرد و افزود: فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر تمام ظالمان در 13 آبان طنین انداز شد.

وی با بیان اینکه دنیا پس از 34 سال به این موضوع رسیده که سفارت آمریکا در تمام کشورها لانه جاسوسی است، تصریح کرد: کشورهای جهان نسبت به آمریکا بدبین هستند و همه از او به عنوان کشور استکباری یاد می کنند.

موسوی در ادامه به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و یادآور شد: عاشوراییان بدانند محرم در راه است و فرزندان و مقلدان امام (ره) و مقام معظم رهبری از امام حسین (ع) درس گرفتند.

امام جمعه بندر انزلی همچنین حضور نیروهای نظامی و انتظامی را سبب عزت و سربلندی هر ملتی دانست و بیان کرد: وجود نیروی دفاعی مقتدر موجب موفقیت کشور می شود.

وی وجود امنیت در توسعه کشور را حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: امنیت تنها کلید توسعه است.

موسوی امنیت دریایی را بسیار مهم ذکر کرد و گفت: تربیت صحیح کارکنان نیروی دریایی برای جمهوری اسلامی ایران اقتدار به همراه دارد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان